یکی از مهمترین ویژگیهای وبسایت کلینیک طب سوزنی شیراز امکان ارائه پرسش و دریافت پاسخ است. از ابتدای راه اندازی وبسایت کوشیده ایم با کمک شما تا جای ممکن آن را از نظر علمی پربار کنیم و بهترین روش، ارائه پاسخهای جامع و به دور از جنبه تبلیغاتی به پرسشهای شما بوده است. این پرسشها از راههای متفاوتی به دست ما میرسد:

 

 • پرسشهای عمومی که پس از تأیید مدیر وبسایت در دسترس عموم قرار می گیرد. این گروه پرسشها از دو راه قابل دسترس و ارائه هستند:
  1. از طریق بخش پرسش و پاسخ: در این بخش می توانید “پرسش و پاسخ”های پیشین را ببینید و اگر پرسش شما از پیش پاسخ داده نشده بود بر روی آیکون “یک سوال بپرسید” کلیک کرده و پرسش خود را مطرح کنید یا مستقیما از منوی “طرح سوال” در بالای صفحه وارد بخش مربوط به مطرح کردن پرسش جدید شوید.
  2. از طریق ارائه دیدگاه در پایین صفحات وبسایت: بیشتر صفحات وبسایت دارای بخشی به عنوان “ارائه دیدگاه” در پایین صفحه هستند. بخش ارائه دیدگاه در ابتدا برای دریافت بازخورد از مراجعه کنندگان در مورد مطالب ارائه شده در آن صفحه طراحی شده بود ولی پس از چندی مراجعه کنندگان به وبسایت سوالهای خود را در بخش دیدگاه صفحات پرسیدند. به حدی که در حال حاضر تعداد پرسشهای مطرح شده در بخش دیدگاه بیش از ۵ برابر پرسشهای مطرح شده در بخش پرسش و پاسخ است.

 

 • پرسشهای خصوصی
  1. برخی مراجعه کنندگان به وبسایت به دلایل مختلف تمایلی به طرح پرسش به صورت عمومی نداشته اند. به همین دلیل پرسشهای خود را از طریق ایمیل shirazacupuncture@gmail.com مطرح کرده اند. بالطبع پاسخ به پرسشهای این همراهان مستقیما به خود ایشان ارسال شده است و در اختیار سایر عزیزان قرار نگرفته است.
  2. برخی دیگر در هنگام طرح پرسش در بخش پرسش و پاسخ از تگ “خصوصی” استفاده کرده اند. در این موارد اگر ایمیلی ارائه شده بود پاسخ به ایمیل ایشان ارسال شده است. در غیر این صورت بناچار با حذف نام پرسش کننده پاسخ به صورت عمومی در وبسایت قرار گرفته است.

 

 

برای استفاده بهتر از مطالب چند پیشنهاد به شما عزیزان ارائه می شود:

 1. پیش از طرح پرسش، مطالب قبلی ارائه شده را مطالعه فرمایید. این کار می تواند به شما کمک کند که با آگاهی از مشکلات سایر دوستانی که بیماری مشابه دارند، درک بهتر و جامعتری از بیماری خود پیدا کنید. برای این منظور علاوه بر بررسی صفحات یاد شده، می توانید در منوی “جستجو” بیماری خود را وارد کنید تا مطالب مرتبط را بیابید.
 2. پیش از ارسال پرسش یکبار آن را مطالعه فرمایید و بکوشید مطالب تایپ شده تا جای ممکن قابل فهم باشد و پرسش شما را به طور درستی بیان کرده باشد. متأسفانه تا کنون پرسشهای گنگ و نامشخص زیادی دریافت کرده ایم که قابل پاسخدهی نبوده اند.
 3. از آنجا که پرسشها در صفحات مختلفی ارائه می شوند، بهتر است در هنگام طرح پرسش یا دیدگاه آدرس ایمیل خود را به صورت درست و کامل ارائه فرمایید. در این صورت به هنگام پاسخدهی به پرسش، ایمیلی از طرف وبسایت دریافت خواهید کرد مبنی بر اینکه پرسش شما تأیید و پاسخ داده شده است. در این ایمیل لینک مربوط به پرسش و پاسخ مور نظر را دریافت میکنید تا راحتتر به آن دسترسی داشته باشید و نیازی به جستجوی دوباره صفحات وبسایت برای یافتن پاسخ خود نخواهید داشت.
 4. پیش از ارسال پرسش از صحیح بودن آدرس ایمیل خود اطمینان حاصل کنید. متأسفانه تا کنون مراجعه کنندگان بسیاری ایمیلهای غیرقابل دسترس به ما ارائه کرده اند که مانع از اطلاع رسانی به ایشان شده است. مدیریت کلینیک طب سوزنی شیراز همیشه بر خود لازم دیده است که ایمیل مراجعه کنندگان را کاملا محرمانه بداند و در هیچ جا و به هیچ منظوری بجز پاسخ به پرسش ایشان از آن استفاده نکند.

 

 

در طی چهار سال گذشته همواره کوشیده ایم که هیچ پرسشی را هرچند تکراری بی پاسخ نگذاریم. تمامی پرسشها در اسرع وقت (حداکثر در فاصله یک یا دو روز پس از ارائه) پاسخ داده شده اند و تا جایی که زمان اجازه داده است کوشیده ایم پاسخها کامل، جامع، علمی و به زبان ساده ارائه شوند تا برای همه دوستان و همراهان قابل استفاده باشد. ضمنا اصل علمی-آموزشی بودن وبسایت را همواره در نظر داشته ایم تا مطالب ارائه شده جنبه تبلیغاتی پیدا نکند.

 

کلینیک طب سوزنی شیراز همیشه مفتخر است که تا جای ممکن پاسخگوی پرسشهای شما عزیزان باشد و همواره آماده دریافت نظرات و پیشنهادهای سازنده شماست.

 

با سپاس فراوان

دکتر مهدی قائمی نیا و دکتر سوگند زارعی

کلینیک طب سوزنی شیراز

آنچه باید در مورد پرسش و پاسخ در وبسایت کلینیک طب سوزنی شیراز بدانیم

16 دیدگاه در “آنچه باید در مورد پرسش و پاسخ در وبسایت کلینیک طب سوزنی شیراز بدانیم

 • 2019-03-14 در7:16 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  من یک مرد ۴۶ ساله هستم در سال ۷۶ در اثر سرما خوردگی به پزشک عمومی مراجعه کردم که سوزن پنیسیلین به من تزریق کرد و به مرور باعث شده عضلات باسن راستم نسبت به باسن چپ از لحاظ اندازه تغییراتی داشته باشد و باعث مشکل در مهره های پایینی ستون فقرات شود . البته در ظاهر مشکلی ندارم ولی این عدم تعادل ورزش کردن ، راه رفتن و ایستادن و نشستن و خوابیدن راحت را از من ربوده است .آیا در طب سوزنی این مشکل قابل درمان است یا خیر؟

  پاسخ
  • 2019-03-18 در3:05 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی با تحریک فعالیت ماهیچه ها می تواند در بسیاری از موارد به بهبود حجم و عملکرد عضلات تحلیل رفته کمک کند. معمولا پس یک یا دودوره طب سوزنی قدرت ماهیچه ها بهتر شده و در فعالیتهای مختلف مانند راه رفتن و ورزش تغییر چشمگیری اتفاق می افتد. این مساله در بیمارانی که به هر دلیل با تحلیل رفتن ماهیچه ها مواجهند بسیار رضایتبخش است.

   پاسخ
 • 2019-05-30 در7:31 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام شکم وسینه ی بزرگی دارم میتوانم برای کوچک کردن آنها به طب سوزنی مراجعه کنم چه مدت طول می کشد که شکم و سینه ام کوچک شود

  پاسخ
  • 2019-06-01 در9:31 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش مؤثری در درمان چاقی چه به صورت موضعی چه به صورت عمومی است که در درصد قابل توجهی از بیماران منجر به نتایج رضایتبخشی می شود. برای این منظور می توان از طب سوزنی ساده همراه با الکترواکیوپانکچر یا امبدینگ استفاده کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات طب سوزنی و چاقی و امبدینگ در همین وبسایت مراجعه فرمایید.

   پاسخ
 • 2019-07-02 در2:26 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام لطفا بفرمایید که آیا طب سوزنی برای افسردگی های فصلی مفید می باشدیاخیر؟

  پاسخ
  • 2019-07-03 در2:36 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   افسردگی های دوره ای معمولا در دو گروه عمده قرار می گیرند: افسردگیهای دو قطبی و افسردگیهای فصلی. در موارد افسردگی دو قطبی بیمار دوره های افسردگی و سرخوشی دارد که گاه شدت بیماری در دوره های سرخوشی کم و قابل اغماض است و بیمار تنها با شکایت دوره های افسردگی مراجعه می کند. در سوی مقابل برخی بیماران در فصهای خاصی از سال دچار حمله های افسردگی می شوند و در نیمه دیگر سال زندگی تقریبا طبیعی دارند. این بیماری معمولا به عنوان نوعی از افسردگی عمده (MDD) طبقه بندی می شود. بیشتر موارد افسردگی فصلی در فصول سرد سال اوج می گیرد و بیمار با درگیری افسردگی در بیشتر یا تمام روزهای فصل سرد، پرخوابی، پرخوری، افزایش وزن، جمع گریزی، بی حالی و … مراجعه میکند. در موارد نادرتری شیوع بیماری در فصول گرم سال است و علایم اصلی شامل اختلال خواب، بی اشتهایی، بیقراری، اضطراب، پرخاشگری و کاهش وزن می باشد.
   از میان این سه دسته بیماری، به ترتیب دسته سوم (فصلی تابستانه)، دوم (فصلی زمستانه) و اول (دوقطبی) بهترین پاسخدهی را به طب سوزنی دارند.

   پاسخ
 • 2019-07-17 در8:23 ب.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام و وقت بخیر
  بنده ۲۵ سالمه و میخواهم برای افزایش قد به یک متخصص طب سوزنی مراجعه کنم.آیا شما در شیراز دکتر خوبی میشناسید که به من معرفی کنید؟و اینکه چه مدت زمان برای لاغر شدن یک آقای ۳۰ ساله توسط طب سوزنی نیاز هست؟

  پاسخ
  • 2019-07-20 در10:26 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه ۲۵ سالگی زمان مناسبی برای آغاز درمان برای روشهای درمانی غیرتهاجمی افزایش قد نیست بویژه در بانوان که صفحه رشد معمولا در دهه دوم زندگی کاملا بسته می شود. در این سن بهترین روش برای افزایش قد جراحی است.

   کاهش وزن یکی از شایعترین علل مراجعه به طب سوزنی است که وابسته به سن، جنس، شرایط بدنی، میزان اضافه وزن، بیماریهای زمینه ای، میزان فعالیت معمول بدنی و … پاسخدهی متفاوت خواهد بود. برای اطلاع بیشتر به مقاله طب سوزنی در چاقی در همین وبسایت مراجعه فرمایید.

   پاسخ
 • 2019-07-25 در7:20 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام.
  من مچ پای راستم درد شدید داره . هیچ ضربه ای نداشته. راه نمیتونم برم. درد از عید شروع شد. ازمایشهای روماتیسمی دادم نبود. تشخیص دکتر پوکی گذرای مفصل مچ است. قبلا هم سابقه پوکی گذرا در مفصل ران داشتم. طب سوزنی کمکی به کاهش درد میکنه؟

  پاسخ
  • 2019-07-27 در2:30 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش درمانی مؤثری در دردها و آسیبهای عضلانی-اسکلتی و ناراحتیهای مفصلی است. در برخی بیماران دردهای مهاجر که به صورت چرخشی نقاط متفاوتی را درگیر میکند مشاهده می شود که این دردها نیز پاسخدهی مناسبی به طب سوزنی دارند. با این وجود شرایط هر بیمار متفاوت است و مورد شما باید با بررسی دقیقتر سوابق بیماری و معاینات بالینی پاسخ داده شود.

   پاسخ
 • 2019-07-30 در3:22 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام.ببخشید .آیا طب سوزنی برای درمان یائسگی زودرس مفید می باشد؟چقدر باید از زمان تشخیص یائسگی گذشته باشد که درمان تاثیر گذار باشد

  پاسخ
  • 2019-07-31 در11:40 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   یائسگی زودرس مشکل عمده ایست که در سالهای اخیر افزایش بروز چشمگیری داشته است. در درصد قابل توجهی از بیماران مبتلا، طب سوزنی باعث بهبود علایم، بهبود نتایج آزمایشگاهی و کاهش عوارض یائسگی می کردد. در تعدادی از بیماران مبتلا به این عارضه که به کلینیک طب سوزنی شیراز مراجعه کرده اند، بارداری نیز اتفاق افتاده است.

   پاسخ
 • 2019-09-18 در12:24 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام دخترم ۱۸ساله است آیا راهی برای افزایش قدشون هست؟

  پاسخ
  • 2019-09-18 در9:37 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بهترین سن برای تحریک افزایش قد در پسران و دختران حوالی سن بلوغ یعنی از حدود ۳ سال پیش از بلوغ تا ۲ سال پس از آن است. معمولا در بانوان ۱۸ ساله شانس زیادی برای افزایش قد با روشهای غیر تهاجمی مانند طب سوزنی نیست. بهترین روش در چنین افراد، مداخلات جراحی است.

   پاسخ
 • 2019-12-12 در2:32 ق.ظ
  پیوند یکتا

  ایا زود انزالی با طب سوزنی قابل درمان میباشدوچقدر زمان میبرد .با تشکر

  پاسخ
  • 2019-12-14 در12:17 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در درصد قابل توجهی از بیماران مبتلا به زودانزالی نقش درمانی برجسته ای دارد. هرچند توجه به این نکته مفید است که زود انزالی علل متفاوتی دارد و در برخی بیماران با علل زمینه ای خاص پاسخدهی به طب سوزنی بسیار زیاد و در برخی علل دیگر پاسخدهی جزیی است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.