تماس با طب سوزنی
تماس با کلینیک طب سوزنی شیراز

 

برای دریافت خدمات مشاوره ای و درمانی می توانید از یکی از راه های زیر استفاده کنید:

 1. مراجعه حضوری در ساعت های فعال درمانگاه با تعیین وقت و  مراجعه به آدرس ما:
  • درمانگاه شبانه روزی حکیم: شیراز، بلوار فرهنگ شهر نبش کوچه ۱۹، طبقه دوم
 2. تماس تلفنی با شماره ۰۹۰۱۹۴۲۷۲۱۹ یا ۰۹۰۲۰۰۲۷۲۱۹ بین ساعت ۹ صبح تا ۹ شب روزهای غیر تعطیل
 3. تماس تلفنی با شماره ۱۹-۰۷۱۳۶۳۲۵۸۱۶ داخلی ۲۳۳ در ساعتهای فعالیت کلینیک
 4. استفاده از سامانه نوبت دهی اینترنتی: http://tinyurl.com/shirazacu
 5. استفاده از رایانامه (ایمیل): shirazacupuncture@gmail.com
 6. دنبال کردن ما در اینستاگرام: @shiraz_acupuncture_clinic

371 دیدگاه در “تماس با ما

 • 2017-07-11 در9:26 ق.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام
  ایاطب سوزنی برای فردی که ازواسپرم است ودرنمونه گیری وبیوپسی از تستیس نیز چیزی نبوده می تواند موثرباشد
  بنده ۳۹سال دارم ویک مرتبه نمونه برداری توسط سوزن ویک باردرمرکزرویان عمل شدم ولی نتیجه منفی بودوچیزی نداشت نه راست نه چپ البته از چپ نمونه برداشته شده است

  پاسخ
  • 2017-07-11 در10:22 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه در بیماران ازواسپرمی شانس موفقیت درمان با طب سوزنی بسیار ناچیز است. در چند سال اخیر بعضی افراد ادعاهای بدون مرجعی از درمان چنین عارضه ای داشته اند که با حقیقت علمی فاصله دارد.

   پاسخ
  • 2021-03-30 در10:33 ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام سال نومبارک بیش ازدوسال پیش در پی تهوع واستفراغ شدید وبستری شدن یکروزه دربیمارستان شنوایی گوش چپم از بین رفت بامراجعه به پزشک واستفاده از کورتون خوراکی وتزریق شش آمپول درگوشم شنوایی گوش برنگشت اکنون به طور تصادفی باشما آشنا شدم به نظر شما پس از گذشت این مدت باطب سوزنب امکان بهبود وجوددارد ممنون
   صمنا ۶۴ سال سن داشته وساکن شیراز هستم.. ۰۹۱۷۷۱۵۹۲۲

   پاسخ
   • 2021-04-05 در10:51 ب.ظ
    پیوند یکتا

    با سلامو سپاس از پرسش شما،

    متأسفانه احتمال پاسخدهی مشکل شما به طب سوزنی زیاد نیست. آسیبهای عصب شنوایی پاسخدهی کند و جزیی به طب سوزنی دارند.

    پاسخ
   • 2021-04-05 در10:52 ب.ظ
    پیوند یکتا

    با سلام و سپاس از پرسش شما،

    متأسفانه احتمال پاسخدهی مشکل شما به طب سوزنی زیاد نیست چون آسیبهای عصب شنوایی پاسخی کند، تدریجی و بسیار خفیف به طب سوزنی می دهند.

    پاسخ
    • 2021-10-13 در11:02 ب.ظ
     پیوند یکتا

     سلام بنده از ناحیه پا مشکل رارفتن دارم هم کمرم ۱۸سال پیش شکسته وهم بیماری ام اس دارم آیا تب سوزنی مفید هست

     پاسخ
     • 2021-10-16 در10:57 ق.ظ
      پیوند یکتا

      با سلام و سپاس از پرسش شما،

      طب سوزنی در بیشتر موارد در کنترل بیماری MS مفید است و همچنین نقش بسزایی در بازتوانی حرکتی دارد ولی پاسخ به پرسش شما بدون معاینه و بررسی علایم و شرایطتان ممکن نیست.

 • 2017-07-12 در10:01 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام
  بنده هم آزو اسپرم هستم دو سال پیش در مرکز رویان تهران میکرو تست انجام دادم که نتیجه صفر بود
  من شنیدم طب سوزنی میتونه تا حدودی کمک کنه میخواستم نظر شما رو هم بدونم و نظر شما در مورد درمان
  در کشور چین چی هست ممنون

  پاسخ
  • 2017-07-12 در11:29 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در مواردی که ضعف بیضه ها عامل کمبود اسپرم هست یا مواردی که فعالیت و شکل اسپرم ها دچار مشکل است بسیار مفید و کارگشاست. تعداد زیادی از بیماران مراجعه کننده به کلینیک طب سوزنی شیراز پس از یک یا دو دوره درمان بهبود چشمگیری در آزمایش اسپرم داشته اند. اما در صورتی که بیضه ها کاملا از کار افتاده اند و هیچ اسپرمی تولید نمی کنند میزان پاسخدهی چشمگیر نیست. هرچند درصد اندکی با کمک طب سوزنی می توانند بهبود نسبی داشته باشند. به دلیل درصد پایین پاسخدهی، در بیشتر مواقع کلینیک طب سوزنی شیراز چنین بیمارانی را پذیرش نمی کند مگر اینکه بیمار با آگاهی از تمام جوانب به عنوان تنها راه محتمل مایل به دریافت درمان باشد. این شرایط در مورد موارد استاندارد طب سوزنی در سراسر دنیا یکسان است.

   پاسخ
 • 2017-07-21 در12:05 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من دیسک کمر بزرگی دارم. آیا این بیماری با طب سوزنی قابل درمان است؟

  پاسخ
  • 2017-07-22 در8:36 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای موفق و شایع درمان ناراحتی های دیسک های بین مهرهای است. طب سوزنی با افزایش توان ماهیچه های پشت و کاهش التهاب در کمپلکس ریشه های عصبی باعث کاهش درد و در بعضی بیماران درمان اختلال دیسکی می شود. با این وجود این روش درمانی نیازمند طول دوره درمان چند هفته ایست و در کسانی که نیاز به جراحی اورژانسی دارند مناسب نیست. بنابراین پیش از پاسخ به پرسش شما نیاز است از نتیجه عکس برداری (MRI) و نظر پزشکان جراح اطلاع داشته باشیم.

   پاسخ
   • 2017-07-22 در9:34 ق.ظ
    پیوند یکتا

    پرشک به من گفت که دیسک بزرگی داری ولی با وجود سن کمی که دارم(۲۰ ساله هستم ) لازم به عمل نیس و باید درد و تحمل کنم ولی من واقعا از تمام فعالیت هایی که دارم جا موندم از جمله درس و دانشگاه و هر از چند مدتی باید یک هفته استراحت کامل داشته باشم. سوالی که دارم از شما اینه که بعد از بهبودی کامل با طب سوزنی آیا ممکنه دوباره این دیسک برگرده ؟!

    پاسخ
    • 2017-07-22 در5:52 ب.ظ
     پیوند یکتا

     با سلام و سپاس دوباره،

     در موردی که نیاز به عمل نیست، طب سوزنی می تواند بسیار کمک کننده باشد. با توجه به جوانی شما می توان امیدوار بود که با کاهش درد فعالیت روزانه شما بهبود یابد و با افزایش تون عضلانی مشکل به صورت اصولی درمان گردد. البته پیش از اظهار نظر بهتر است عکسهای شما مورد بررسی قرار گیرد. ممکن است نیاز به فیزیوتراپی در کنار طب سوزنی وجود داشته باشد. در موارد زیادی پس از درمان به شرط اصلاح الگوی زندگی شانس عدم بازگشت علایم وجود دارد. با این وجود به دلیل آسیب اولیه موجود همیشه خطر آسیب دوباره هست.

     پاسخ
   • 2018-10-03 در10:49 ب.ظ
    پیوند یکتا

    سلام من کف دست وپام خیلی زیاد عرق میکنه و با ازمایش دادن متوجه شدم که مشکلی ندارم و دکتر گفت میتونی با بوتاکس کردن کف دست تا ۴ماه عرق نکنه و من بعداز بوتاکس کردن فقط٢٠روز عرق نکرد
    میخواستم ببینم طب سوزنی برای قطع شدن عرق کف دست و پا موثر هست؟؟؟
    ایا تا حالا کسی درمان شده؟؟

    پاسخ
    • 2018-10-06 در10:47 ق.ظ
     پیوند یکتا

     با سلام و سپاس از پرسش شما،

     تعریق بیش از حد کف دست و پا عارضه مهمی است که روابط اجتماعی و اعتماد به نفس بیماران را تحت تأثیر قرار می دهد. این بیماری با کمک طب سوزنی در بسیاری از بیماران قابل کنترل و بهبود است. طول مدت پاسخدهی به درمان متفاوت است ولی به شدت به وضعیت جسمانی و استرسی بیمار وابسته است.

     پاسخ
    • 2021-05-11 در12:54 ق.ظ
     پیوند یکتا

     سلام آیا برای برطرف کردن لک های عمیق صورت میشه با طب سوزنی برطرف کرد

     پاسخ
     • 2021-05-11 در10:54 ق.ظ
      پیوند یکتا

      با سلام و سپاس از پرسش شما،

      طب سوزنی روش موفقی برای بسیاری از مشکلات پوست و زیبایی است. ازجمله، لکهای پوستی در بسیاری موارد پاسخدهی خوبی به طب سوزنی دارند. با این وجود بهتر است پیش از شروع درمان عوامل ایجادکننده لکها مانند اختلالات هورمونی، حساسیتهای پوستی و عوارض دارویی بررسی شوند.

    • 2022-08-17 در10:33 ب.ظ
     پیوند یکتا

     سلام من مزاج پایم سودا هست وغلبه ی خلط صفرا دارم حرارت کبدم بسیار بالاهست و خیلی ترس ووحشت دارم ایا طب سوزنی وحجامت چینی برای درمان ترس ووحشت فایده داره؟

     پاسخ
     • 2022-08-20 در10:01 ق.ظ
      پیوند یکتا

      با سلام و سپاس از پرسش شما،

      طب سوزنی روش بسیار مؤثری برای کنترل استرس، فشارهای روحی و فوبیا یا ترس بیمارگونه است. همچنین برای ایجاد تعادل در بدن و تنظیم طبایع می توان از این روش درمانی سود برد. هرچند برای تعیین روش درمانی نیازمند بررسی دقیقتر علایم و معاینه بالینی اهمیت بسزایی دارد.

 • 2017-07-28 در11:00 ب.ظ
  پیوند یکتا

  طب سوزنی چه میزان در درمان افسردگی و اضطراب ماثر هست. و آیا در درمان مشکلات کبد، کلیه، معده، کم خونی که در مراحل اولیه هستند یا حتی در زمینه عدم تعادل هرمون های بدن می تونه درمان قطعی باشه، یا صرفا یک درمان کمکی محسوب میشه؟

  پاسخ
  • 2017-07-29 در9:08 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یک رویکرد درمانی وسیع است که بر بیماریهای متعددی می تواند مؤثر باشد. میزان تأثیر بستگی به شرایط بیمار، طول مدت درگیری و نوع و شدت بیماری دارد.

   * اضطراب از مشکلات شایعی است که پاسخدهی بسیار خوبی به درمان با کمک طب سوزنی دارد. بیشتر بیمارانی که به هر دلیلی به کلینیک های تخصصی طب سوزنی مراجعه می کنند از اضطراب و استرس رنج می برند. خبر خوب آنکه درصد بالایی از بیماران از همان جلسه نخست درمان، طب سوزنی را یک روش مناسب برای آرامش می یابند.
   * افسردگی از شایعترین بیماریهای روحی در کل دنیاست. جمعیت زیادی در همه دنیا چه کشورهای پیشرفته چه کشورهای در حال توسعه به این بیماری دچارند. این عارضه معمولا طولانی مدت بوده و علل بسیار متنوعی دارد. در بعضی موارد که علت افسردگی اضطراب باشد یا به دنبال یک حادثه غم انگیز ایجاد شده باشد، پاسخدهی به درمان با کمک طب سوزنی بسیار قابل توجه است. در سوی مقابل افسردگی های ارثی یا ذاتی دارد پاسخدهی به درمان ضعیف است. سایر علل افسردگی در نقطه ای بین این دو طیف قرار می گیرد.
   *مشکلات ارگانهای داخلی مانند کبد، کلیه، قلب، معده، اختلالات هورمونی و کم خونی انواع و علل متنوعی دارند. بعضی از این بیماریها با کمک طب سوزنی قابل درمان یا بهبود است و بعضی نه. به همین دلیل پاسخ به این پرسش شما به صورت کلی امکان پذیر نیست.

   پاسخ
 • 2017-08-01 در1:09 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام
  آقای دکتر میخواستم بدونم طب سوزنی جهت کوچک کردن سینه خانم ها میتونه موثر باشه؟

  پاسخ
  • 2017-08-02 در8:19 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   از آنجا که سایز سینه با ورزش تغییر چشمگیری نمی کند، بیماران زیادی با مشکل بزرگی نامتناسب سینه به پزشکان متخصص طب سوزنی مراجعه می کنند. برخلاف سایر روشها (بویژه رژیم درمانی)، طب سوزنی می تواند علاوه بر ایجاد تغییر در سایز سینه مانع افتادگی و چروکیدگی بعدی سینه گردد. همزمان یا به دنبال درمان برای تغییر سایز می توان به لیفتینگ سینه پرداخت که باعث ایجاد ظاهر مطلوبتری شود.

   پاسخ
   • 2017-08-02 در10:59 ب.ظ
    پیوند یکتا

    سلام
    ممنون از پاسختون
    آقای دکتر با طب سوزنی تا چه حد میتوان سایز سینه رو کوچیک کرد تا حد زیاد یا محدودیت وجود داره (اگه بزرگی سینه علاوه برچاقی به دلیل ارثی هم باشه) و چند جلسه زمان نیاز داره و ممنون میشم اگه هزینه کلی این عمل رو هم بفرمایید.

    پاسخ
    • 2017-08-03 در1:43 ب.ظ
     پیوند یکتا

     با سلام و سپاس دوباره،

     همونطور که اشاره کردید بزرگی سینه علل متعددی دارد شامل چاقی عمومی، تأثیر هورمونها، توارث، تحریکهای محیطی بویژه در سنین خاص، اختلال در تخلیه لنف، بیماریهای زمینه ای و …. تأثیر، مدت و روش درمان به نسبت عامل ایجاد کننده و شرایط فیزیولوژیک و روانی بیمار متفاوت است ولی کمتر بیماری است که کاملا به درمان مقاوم باشد. تقریبا تمام مراجعه کنندگان درصدی از پاسخ را نشان می دهند. تعدادی بسیار چشمگیر و بعضی کمتر. تعداد عوامل مؤثر بر پاسخدهی آنقدر زیاد است که اکثرا در نگاه اول نمی توان ارزیابی دقیقی از نتیجه نهایی داشت. معمولا بیماران نیاز به ۱۰ جلسه درمان دارند که در بعضی این روند دو یا سه بار تکرار خواهد شد. هزینه درمان هم بستگی به تشخیص علت و به دنبال آن انتخاب روش درمان دارد.

     پاسخ
 • 2017-08-08 در10:23 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام مادرم چندین سال است که سرگیجه شدید دارد یعنی حداقل ۶ ماه یک بار،،۲ بار دچار سرگیجه شدید همراه با تهوع و استفراغ میشود،همیشه هم موقع خواب سمت راست میخوابد، اگر سمت چپ بخوابه دچار سرگیجه میشه،همه متخصص ها بردیمشون ولی تشخیص ندادن مشکلشون از چیه؟ حالا بنظر شما آیا مشکل سرگیجه شون با طب سوزنی برطرف میشه؟ امکان داره بهتر شه؟

  پاسخ
  • 2017-08-09 در11:45 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   سرگیجه علل بسیار متنوعی دارد که درمان هرکدام پروتکل متفاوتی خواهد داشت و میزان اثربخشی طب سوزنی نیز در هرکدام متفاوت می باشد. بدون معاینه بیمارو بررسی نتایج آزمایشات و در صورت نیاز نوار گوش نمی توان نظر دقیقی داد.

   پاسخ
 • 2017-08-08 در10:28 ب.ظ
  پیوند یکتا

  یه سوال دیگه هم در مورد خودم دارم زیر چشم چپم ؛بچه که بودم بر اثر ضربه لک قهوه‌ای بوجود اومد هر دکتری رفتم، گفتن دنبالش نگیر، این لک نمیره،دوبارم لیزر کردم یکی کیوسوییچ و یکی دیگه فراکشنال سی،او، دو،،،، در هر درمورد لکم سوخت، دیگه پیگیر نشدم واقعا از بچگی تا الان دارم اذیت میشم بخاطر این ضایعه، بنظر شما با طب سوزنی امکان برطرف شدن ش هست؟؟

  پاسخ
  • 2017-08-09 در11:49 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   اگر درست متوجه شده باشم، پس از درمان لک صورت با کمک لیزر آسیب پوستی بیشتری ایجاد شده است و لکه بهبود نیافته. لکه های پوستی معمولا پاسخ رضایتبخشی به درمان با طب سوزنی می دهند. ولی اگر کمتر از یک ماه از لیزر درمانی گذشته باشد، نمی توان درمان را شروع کرد. پس از یک ماه از آخرین جلسه لیزر می توان با کمک طب سوزنی کمک چشمگیری به بهبود لکه کرد.

   پاسخ
  • 2021-03-12 در11:13 ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام آقای دکتر، من ۵۰ سالمه و یک سال است که دچار بیماری ajs هستم و با توجه به روند این بیماری به مرور زمان دارم تحرک پاهایم را از دست میدهم و قادر به بالا رفتن از پله نیستم و ماهیچه هایم تحلیل رفته. آیا طب سوزنی می‌تواند به من کمک کنه

   پاسخ
   • 2021-03-13 در1:36 ب.ظ
    پیوند یکتا

    با سلام و سپاس از پرسش شما،

    بیمایی ALS بیماری پیشرونده ایست که بتدریج با تحلیل عضلانی فعالیت روزمره فرد را تحت تأثیر منفی قرار می دهد. طب سوزنی با تنظیم سیستم ایمنی و تقویت عضلات میتواند روند بیماری را کند کرده و باعث بهبود توانایی های فرد در انجام فعالیتهای روزانه شود.

    پاسخ
 • 2017-08-15 در12:44 ق.ظ
  پیوند یکتا

  بإسلام، میخاستم ببینم درمان فلج اطفال با طب سوزنی امکان پذیر هست؟من در نه ماهگی دچار فلج اطفال شدم ، الآن ٣٢ سالمه ، پای چپم ضعیف تَر از پای راستم هست، از طریق اینترنت که سرچ کردم دیدم که در تهران مورد زیاد بوده که از طریق این طب بهبوط یافتند.

  پاسخ
  • 2017-08-16 در9:37 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بیماری فلج اطفال یک بیماری ویروسی است که اعصاب حرکتی را درگیر می کند. عوارض بیماری معمولا در تمام عمر بیمار را درگیر میکند. بیماران زیادی با کمک طب سوزنی و روشهای جانبی آن بهبود چشمگیری داشته اند. این بهبود به معنی از بین رفتن بیماری نیست ولی عوارض بیماری که به شکل کاهش توان حرکتی و تحلیل تدریجی ماهیچه هاست می تواند بهبود قابل توجهی نشان دهد.

   پاسخ
 • 2017-08-16 در3:16 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام طب سوزنی به افزایش قد بعد از بلوغ هم میتونه کمک کنه؟

  پاسخ
  • 2017-08-16 در6:30 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   تا زمانی که صفحات رشد بسته نشده باشند، امکان افزایش قد وجود دارد. این صفحات معمولا چند سال پس از شروع بلوغ بسته می شوند. برای اطمینان از این وضعیت، عکسبرداری از مچ دست مفید است.

   پاسخ
 • 2017-08-19 در7:30 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  آیا طب سوزنی در کاهش فشار مغز بیماری که سودوتومورسربری دارد ، موثر است ؟

  پاسخ
  • 2017-08-19 در8:08 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بیماری سودوتومورسربری که معمولا با سردرد و حالت تهوع بر اثر تغییرات هورمونی و مصرف داروهای هورمونی بروز می کند، بیماری نسبتا شایعی در بانوان جوان است. در این بیماری بیمار نیازمند اصلاح اختلال هورمونی است. طب سوزنی می تواند با کاهش علایم در دوره بیماری به بیمار در تحمل این دوره کمک شایانی کند. با این وجوددرمان اصلی بیماری طب سوزنی نمی تواند باشد و این روش تنها درمان کمکی یا پالیاتیو خواهد بود.

   پاسخ
 • 2017-08-28 در11:40 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام اقای دکتر من پسری هستم ٢٩ ساله و حدوداً ده سال است که دچار بیماری اتروفی مخچه یا تحلیل مخچه هستم میخاستم بدونم ایا طب سوزنی برای من درمان دارد یا خیر.
  متاسفانه اخیراً من دچار بیماری بنام الوپسی شدم و به پزشکان پوست در شیراز مراجعه کردم داروهای شیمیایی به من دادند و خیلی بدتر شدم و عوارض هم داشت. ایا برای الوپسی هم طب سوزنی درمان دارد؟
  با تشکر فراوان از شما

  پاسخ
  • 2017-08-30 در8:59 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسشهای شما،

   متأسفانه شما دچار دو عارضه جدی و مهم شده اید که هر یک می تواند زندگی روزمره را شدیدا تحت تأثیر قرار دهد. آتروفی مخچه که بیشتر با مشکلات تعادلی و حرکتی بروز می یابد علل متعددی دارد که در جوانی مانند شما زیاد شایع نیست. با این وجود طب سوزنی می تواند در اکثر موارد جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد و تا حدی باعث بهبود علایم گردد. هرچند که درمان این عارضه کوتاه مدت نیست و نیاز به استمرار دارد. آلوپسی هم انواع و علل مختلفی دارد. در نوع آلوپسی منطقه ای (اریاتا) شانس درمان بسیار بالاست و در مورد آلوپسی عمومی (توتالیس) میزان پاسخدهی محدودتر است.

   پاسخ
 • 2017-08-29 در1:53 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید. زانو من پرانتزیه دکتر ارتوپد گفت برای درست شدنش باید حتما عمل شه و دوره نقاهت ۲ ماهه داره چون ۲۸ سالمه. آیا با طب سوزنی میشه درمانش کرد؟

  پاسخ
  • 2017-08-30 در10:00 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   زاویه های نامناسب زانو که می تواند به سمت داخل یا خارج باشد مشکل نسبتا شایعی است. در بعضی از موارد این عارضه با تجویز کفشهای خاصی بهبود می یابد ولی در بسیاری اصلاح مشکل با عمل جراحی است. تشخیص نوع درمان بر عهده متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی یا جراحان ارتوپد است. طب سوزنی نقش چندانی در اصلاح زاویه پا ندارد. ولی می تواند به کوتاهتر شدن دوره نقاهت بعد از عمل کمک کند و در مواردی که عارضه باعث درد زانو می شود درد را کاهش دهد.

   پاسخ
 • 2017-08-30 در2:11 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام و تشکر از پاسختون
  مادر من دیسک کمر و زانو درد دارد میخاستم بدونم برای مادرم طب سوزنی جواب میده؟

  پاسخ
  • 2017-08-30 در3:32 ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام دوباره،

   مشکلات دیسک کمر و گردن از مشکلات شایعی است که با کمک طب سوزنی قابل بهبود یا درمان می باشد. امکانپذیر بودن درمان با این روش و میزان پاسخدهی بستگی به شدت عارضه دارد. بنابراین پیش از پاسخ به پرسش شما نیاز است بیمار معاینه شده و عکسهای رادیولوژی بویژه MRI مورد بررسی قرار گیرند.

   پاسخ
 • 2017-09-05 در7:28 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  بنده از سه سالگی بخاطر جمع شدن مایع در پشت پرده گوش هشتاد درصد عصب شنواییم را از دست دادم و از سمعک استفاده میکنم و در حال حاضر ۲۹ سالمه. سوال من اینه آیا از طریق طب سوزنی یا آکوپانچری امیدی به درمان شنوایی هست؟

  پاسخ
  • 2017-09-08 در12:11 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   کم شنوایی عصبی یکی از مشکلاتی است که درمانهای معمول از علاج آن عاجزند و تنها راه پیشنهادی بیشتر پزشکان استفاده از سمعک است. اما طب سوزنی امید زیادی به درمان در این بیماران ایجاد می کند. طب سوزنی در بیماران زیادی باعث بهبود شنوایی و کاهش نیاز به سمعک می گردد. ولی در این بیماران معمولا نیاز به تعداد بالای جلسات درمانی است. گاه بیماران به چندین دوره ۱۰ جلسه ای درمان نیاز دارند تا بهبود قابل توجهی یابند. بنابراین استمرار درمان در این بیماری اهمیت ویژه ای دارد.

   پاسخ
   • 2017-09-08 در2:34 ب.ظ
    پیوند یکتا

    خیلی ممنون از پاسخ شما. یه سوال فراموش کردم بپرسم. سوال اینه آیا در کنار زالو درمانی که زالو پشت گوش میندازن که بنده هر دو هفته باید بندازم و فعلا یک جلسه انجام دادم ، میتوان طب سوزنی انجام داد که کمک بیشتری به درمان بشود. یا ترجیح میدهید که جدا باشه؟

    پاسخ
    • 2017-09-11 در8:26 ق.ظ
     پیوند یکتا

     با سلام و سپاس از پرسش شما،

     زالو درمانی یکی دیگر از روشهایی است که برخی پزشکان برای مشکلات شنوایی و وزوز گوش پیشنهاد می کنند. با وجود اثربخشی این روش در بعضی بیماران، به دلیل پاره ای مشکلات مانند خطرات بهداشتی، این روش در کلینیک طب سوزنی شیراز انجام و توصیه نمی شود. بنابراین، در صورت تمایل شما می توانید در مراکز دیگری که این خدمت را ارائه می دهند درمان بگیرید.

     پاسخ
 • 2017-10-30 در2:34 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خوبین من مشکل خجالتی بودن و کم رویی و یه جورایی اوتیسم دارم ایا با طب سوزنی مشکلم کامل برطرف میشه یا نه؟ یه سوال دیگه هم دارم اینکه هزینش چقدر میشه؟

  پاسخ
  • 2017-10-30 در9:21 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   یکی از روشهای مؤثر در درمان اوتیسم طب سوزنی است که با کمترین عوارض می تواند تغییر چشمگیری در شرایط بیمار ایجاد کند. خجالتی بودن گاهی بر اثر بیماری های مختلف جسمانی، روانی یا روان-تنی است در این صورت امکان نتیجه بخش بودن روشهای درمانی بالاست. در بعضی موارد این مشکل اخلاقی-تربیتی است که نیازمند مشاوره، کاردرمانی و روان درمانی است.

   پاسخ
 • 2017-11-04 در11:04 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  میخواستم بدونم طب سوزنی برای درمان چروک صورت الاخصوص خط خنده هم بکار میره؟
  سوال بعدیم در مورد بزرگ کردن و لیفت سینه است
  بعد از دو دوره شیردهی، بافت سینه هام خیلی تحلیل رفته، و شل شده
  با توجه به عوارض و خطرات جراحی هم تمایلی به انجام اینکار ندارم
  خواستم بدونم طب سوزنی تا چه حد میتونه مشکلم رو حل کنه ؟
  با تشکر از شما

  پاسخ
  • 2017-11-05 در3:10 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسشهای شما،

   از شایعترین علل مراجعه به کلینیکهای طب سوزنی در ایران زیبا سازی و جوان سازی پوست است. طب سوزنی با روشهای مختلفی باعث بهبود کیفیت پوست و جوانسازی می شود از جمله بهبود خونرسانی و آبرسانی به پوست، لیفت بافتهای افتاده، کاهش عمق چروک ها و حفره های پوستی، پرکردن فضاهای خالی، کاهش رنگ لکه ها و …. علاوه بر طب سوزنی پایه کاشت نخ نیز در بعضی بیماران کمک شایانی به لیفت صورت، پر شدن چروکهای عمیق و حتی بهبود لکه های مختلف می کند. بهترین روش برای هر فرد پس از معاینه توسط پزشک توصیه می گردد.

   تغییر ظاهر سینه نیز از مواردی است که با کمک طب سوزنی بسیار کم خطر تر از روشهای جراحی امکانپذیر است. معمولا برای بزرگتر یا کوچکتر کردن سینه از الکترواکوپانکچر به همراه ماساژ استفاده می شود که تا حدی در لیفت سینه هم مؤثر است. اما روش اصلی لیفت سینه با کمک امبدینگ نخ می باشد که اثری فوق العاده دارد. ذکر این نکته ضروری است که تا چندین ماه پس از کاشت نخ امکان درمان با کمک طب سوزنی وجود ندارد. به همین دلیل بهتر است ابتدا از طب سوزنی استفاده کرد و سپس امبدینگ را مد نظر قرار داد.

   پاسخ
   • 2021-04-18 در3:23 ب.ظ
    پیوند یکتا

    سلام
    ببخشید من شیراز هستم و میخواستم حضوری بیام که مطب تعطیل بود
    برای سینه های افتاده هم میشه کاری کرد ؟
    چقدر زمان میبره که جواب بگیریم ؟
    و سریع ترین راه چیه ؟

    پاسخ
    • 2021-04-24 در10:27 ق.ظ
     پیوند یکتا

     با سلام و سپاس از پرسش شما،

     کلینیک از امروز شنبه چهارم اردیبهشت ۱۴۰۰ بازگشایی شده.

     برای افتادگی سینه روشهای مختلفی قابل استفاده هست که بر اساس وضعیت هر بیمار میتوان مناسبترین راه رو انتخاب کرد. سریعترین روش لیفت با کمک نخ هست که در طی یک جلسه انجام میشه ولی برای همه مناسب نیست.

     پاسخ
     • 2021-05-05 در7:39 ق.ظ
      پیوند یکتا

      برای افزایش سایز و لیفت سینه هزینه تقریبا چقدره؟برای چه کسانی مناسبه؟ایا خطر دارد؟

     • 2021-05-05 در8:59 ق.ظ
      پیوند یکتا

      با سلام و سپاس از پرسش شما،

      برای تغییر سایز و لیفت سینه از روشهای مختلفی می توان استفاده کرد شامل طب سوزنی و الکترواکوپانکچر، بادکش درمانی، امبدینگ و لیفت با نخ و …. روش مناسب هر فرد بستگی به سایز و بافت سینه و سن وی دارد. به نسبت تکنیک مورد استفاده، طول مدت درمان و هزینه متفاوت خواهد بود.

 • 2017-11-19 در5:38 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام خدمت شما
  بنده حدود ده سال پیش سمت راست صورتم دچار فلج عصب شد بر اثر ویروس تبخال که با مراجعه به پزشک و مصرف دارو به طور کل بیماری درمان شد،ولی متاسفانه دوباره فقط چشم و اطراف آن دچار بی حسی شده و باعث تغییر در چهره ام شده و به همان اثرات و علائم ده سال پیش شبیه شده است، آیا این مشکل با طب سوزنی برطرف میشود .با تشکر

  پاسخ
  • 2017-11-20 در9:23 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بیماری فلج صورت علل متعددی دارد که شامل بیماریهای ویروسی، سکته های مغزی، واکنشهی عصبی و … است. در بسیاری از موارد این بیماری برگشت پذیر و تکرار شونده می باشد. در کنار بعضی داروها، طب سوزنی یکی از مؤثرترین و کم خطرترین روشهای درمانی برای بهبود این بیماری است که در بسیاری کشورهای دنیا به عنوان یک روش استاندارد درمانی مطرح می شود. تا کنون تعداد قابل توجهی بیمار در کلینیک طب سوزنی شیراز از این روش برای بهبود فلج عصبی صورت بهره برده اند.

   پاسخ
   • 2022-05-15 در10:15 ب.ظ
    پیوند یکتا

    سلام. خسته نباشید. داداشم سکته مغزی کرده آیا با طب سوزنی امکان خوب بودنش وجود داره الان فیزیو تراپی میره

    پاسخ
    • 2022-05-16 در8:10 ق.ظ
     پیوند یکتا

     با سلام و سپاس از پرسش شما،

     طب سوزنی یکی از روشهای مفید و مؤثر در بازتوانی پس از سکته های مغزی است که در بسیاری از موارد در کنار فیزیوتراپی و کاردرمانی می تواند با تحریک مراکز عصبی و تقویت ماهیچه ها به درمان سریعتر بیماران بیانجامد.

     پاسخ
 • 2017-12-11 در1:45 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام و خسته نباشید.بنده ۳۴ سال سن دارم والان ۳ ماهه که دارم مرتب جوش میزنم در صورتی که قبلا خیلی خیلی کم جوش میزدم.آیا یا طب سوزنی قابل درمان هست و با چه روشی؟ ممنون

  پاسخ
  • 2017-12-13 در10:02 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای مؤثر در درمان جوش صورت است. بااین وجود روند بروز این مشکل در شما کمی غیر معمول است. به همین دلیل بهتر است پیش از شروع به درمان علت بروز این مشکل بررسی شود. در کنار بررسی علل ضایعه از دیدگاه هالستیک طب چینی، شایسته است نظر همکاران متخصص پوست و تغذیه را نیز جویا شد.

   پاسخ
 • 2017-12-12 در1:35 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من از حدود ۶سال این که روی پنجه پای راستم نمیتونم واستم میخواستم بدونم با تب سوزنی میشه این مشکل رفع شه

  پاسخ
  • 2017-12-13 در10:13 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   پرسش شما چندان واضح نیست. مهمترین سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا این مشکل به دلیل درد است یا ضعف در ماهیچه ها. گاهی خشکی مفاصل نیز می تواند چنین مشکلی را ایجاد نماید. بر اساس عامل برانگیزنده اختلال، نوعدرمان و پیش آگهی متفاوت خواهد بود.

   پاسخ
 • 2017-12-25 در4:00 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام و احترام
  آیا طب سوزنی کمکی به بیماران معلول حرکتی به ویژه معلولیت حاصل از فلج اطفال میکند؟
  ممنون

  پاسخ
  • 2017-12-25 در5:04 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای مؤثر و بیخطر در کمک به درمان انواع معلولیتهای حرکتی است. این روش با تحریک همزمان اعصاب و ماهیچه های درگیر در فعالیتهای حرکتی می تواند باعث بهبود انواع فلجی ها گردد. با این وجود نتیجه نهایی درمان بستگی به شدت درگیری، علت ایجاد و مدت زمان سپری شده از شروع بیماری دارد.

   پاسخ
 • 2017-12-26 در10:52 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آقای دکتر. من دانشجو هستم (دختر) و ۲۷ سالمه. از زمانی که به طور جدی شروع به درس خوندن کردم، دو طرف صورتم، نزدیک گوشم تعدادی جوش قرمز می زدم. توی قسمت چانه هم همیشه تعدادی جوش سرسیاه بود که هراز گاهی چرکی میشد و دوباره خوب میشد. اما تعدادشون زیاد نبود. تا این که از حدود سه ماه پیش که درس هام خیلی سخت تر شد، جوش های نزدیک گوشم و اطراف چانه ام تقریبا موندگار شد. نمی دونم به خاطر استرس درس باشه یا آلودگی هوا (در تهران زندگی می کنم) یا مشکلات گوارشی. قبلا هم دوبار آزمایش هورمونی دادم و سونوگرافی هم رفتم، اما مشکلی نبوده. آیا میشه با طب سوزنی درمان بشه؟ خیلی ناراحتم کردن این جوش ها. تقریبا هر روز جوش جدید میزنم.

  و این که چند جلسه طب سوزنی نیاز داره؟ میشه هزینه تقریبی هر جلسه رو هم بهم بگید؟

  پاسخ
  • 2017-12-27 در11:23 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   علل جوش صورت و آسیبهای پوستی مشابه متنوع است. ولی بر اساس آنچه نوشته اید، استرس، آلودگی هوا و اشکالات تغذیه از علل اصلی مشکل شما می تواند باشد. طب سوزنی می تواند کمک شایانی به کاهش شدت و تعداد جوشهای شما بکند. با این وجود پس از معاینه و دیدن پوست شما بهتر می توان در مورد نحوه، مدت و میزان اثربخشی درمان نظر داد.

   پاسخ
 • 2018-02-16 در1:23 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید جناب دکتر
  بنده خانمی ۲۶ ساله که نزدیک به یک ساله بعد از تاری دید از ناحیه چشم چپم بدلیل تشخیص بیماری ام اس در چند نوبت بستری و کورتون مصرف کردم که بینایی ام کاملا خوب شد.
  طی ۱۰ ماه گذشته و الان در حال تزریق امپولهای کوپامر ۴۰ بصورت یک روز در میان هستم.
  میخواستم بدونم ایا طب سوزنی قابلیت درمان بیماری ام اس را داره و باتوجه به اینکه ساکن خوزستانم نیاز به چند جلسه درمانی هست؟
  ممنون از پاسخگویی تون.

  پاسخ
  • 2018-02-17 در12:35 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای شناخته شده در کنترل بیماری ام اس هست که به دلیل اثر چشمگیر و خطر و عوارض کم در کل دنیا مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. این روش در کنار درمان دارویی می تواند بیشترین اثر را در بهبود علایم بیماران از خود نشان دهد. درمان برای هر بیمار منحصر به فرد است ولی معمولا به صورت تدریجی بوده و نیازمند مراجعات مکرر است. به همین دلیل به شما توصیه می شود به یکی از همکاران دارای مدرک معتبر و تجربه کافی که به محل زندگی شما نزدیکتر است مراجعه فرمایید. لیست پزشکان مورد تأیید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در وبسایت انجمن علمی طب سوزنی ایران قابل دسترس می باشد. شرط اولیه معرفی به عنوان “عضو اصلی انجمن” دارا بودن مدرک تحصیلی مورد تأیید وزارت بهداشت است.

   پاسخ
 • 2018-03-26 در4:31 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام پدرم ماهیچه های قلبیش ضعیفه دکتر گفته باید باتری بگذاری باطب سوزنی میشه ماهیچه هاروقوی کرد که نیازی به باطری نباشه اگرچنین کاری امکان پذیر است چند جلسه طول میکشه

  پاسخ
  • 2018-03-29 در10:28 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه طب سوزنی کمک چندانی به پدر شما نخواهد کرد. توصیه ما این است که هرچه سریعتر برای پیس میکر (باتری قلب) اقدام فرمایید.

   پاسخ
 • 2018-04-02 در3:48 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  ایا طب سوزنی برای ایجاد یائستگی کاربرد دارد؟!

  پاسخ
  • 2018-04-02 در9:08 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی درمان مناسبی برای بسیاری از بیماریهای زنان می باشد مانند مشکلات قاعدگی، خونریزیهای نابجا، یائسگی زودرس و علایم یائسگی. به نسبت سن بیمار و نشانه های بیماری روشهای مختلف طب سوزنی برای بهبود این بیماران قابل انجام است.

   پاسخ
 • 2018-04-07 در7:01 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام و احترام من ۲۶سالم وهردوگوشم از ناحیه عصب به میزان ۶۰درصد ضعیف شده حدود۱۰٫۱۲ساله واز سمعک استفاده میکنم آیا با تب سوزنی .ویا تب سنتی مشکلم برطرف میشه ممنون میشم کمکم کنید با تشکرفراوان

  پاسخ
  • 2018-04-09 در9:53 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه کاهش شنوایی از مشکلاتی است که پاسخدهی ضعیفی به انواع درمان دارد. طب سوزنی نیز تنها بر ۳۰ درصد بیماران مؤثر است و حدود ۳۰ درصد دیگر هم بهبود نسبی نشان می دهند. برای درمان باید همزمان از تخصص همکاران متخصص گوش و حلق و بینی و نیز متخصصان طب سنتی در کنار طب سوزنی استفاده نمایید.

   پاسخ
 • 2018-04-08 در10:49 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام…خسته نباشید
  آیا برای بزرگ کردن سینه طب سوزنی موثر هست؟…چند درصد؟
  و اینکه چقدر هزینه داره؟
  با تشکر…

  پاسخ
  • 2018-04-09 در9:55 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام،

   طب سوزنی برای افزایش سایز سینه در بسیاری از بانوان مؤثر است. میزان اثربخشی و طول دوره درمان (درنتیجه هزینه درمان) بستگی به شرایط اولیه بیمار و علل بروز مشکل دارد. پیش از بررسی تاریخچه و انجام معاینه نمی توان پاسخ روشنی به این پرسش داد.

   پاسخ
 • 2018-04-09 در10:26 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  آیا میتوان با طب سوزنی بیماری های فشارخون بالا،سندروم شوگرن ، کم کاری تیروئید هاشیمتو را درمان کرد؟
  درصورتی که جواب مثبت
  آیا درمان قطعی است و تا چه حد خواهد بود و زمان لازم برای درمان هر بیماری با طب سوزنی چقدر است؟

  پاسخ
  • 2018-04-11 در6:24 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   پرسش شما را در سه بخش پاسخ خواهم داد:

   ۱- اثر طب سوزنی بر فشارخون بالا: فشار خون بالا انواع متعددی دارد. در هر نوع پاسخ به طب سوزنی متفاوت است. بهترین پاسخدهی در بیماران مبتلا به فشار خون عصبی مشاهده می شود. در بیمارانی که فشار خون بر اثر اختلال عملکرد کلیه هست کمترین پاسخدهی را به این روش درمانی دارند. سایر بیماران در میان این طیف قرار می گیرند.

   ۲- در سندرم شوگرن طب سوزنی اثری کمکی دارد و در کنار دارو درمانی می تواند به بهبود بیماران کمک کند.

   ۳- در کمکاری تیروئید نوع هاشیموتو (خودایمنی)، طب سوزنی اثر چندانی ندارد.

   پاسخ
 • 2018-04-10 در10:19 ب.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام خسته نباشید مادر من در ۲۸ اسفند ۹۶ براثر سکته مغزی وسیع دچار فلج سمت رلست و مشکل تکلم شد ِ ایا برای این مسکلات طب سوزنی جواب میدهد ممنون از لطفتان

  پاسخ
  • 2018-04-11 در6:18 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از مؤثرترین و بیخطرترین روشهای بازتوانی پس از سکته های مغزی است بویژه اگر همراه با فیزیوتراپی و کاردرمانی انجام شود.

   پاسخ
 • 2018-05-02 در10:18 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام آیا طب سوزنی برای درمان کمکی اسکیزوفرنی مناسب است؟

  پاسخ
  • 2018-05-03 در6:49 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام وسپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی کمک مناسبی برای بسیاری از مشکلات بیماران اسکیزوفرنیک می تواند باشد ولی جلب رضایت بیماران برای شروع درمان دشوار است. اگر شرایط بیمار شما در حدی است که حاضر به همکاری و دریافت درمان می باشد، می توان از تکنیک های طب سوزنی برای کمک به وی استفاده نمود.

   پاسخ
 • 2018-05-04 در10:54 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام پدرمن ۱/۱۰/۹۶ براثرفشارخون بالا خونریزی مغزی کردن الان همه ی اندام هاش درگیرشده قدرت بلعش یکم مشکل داره تراک تو گردنشونه هوشیاریشون خوبه فقط دستو پاش جون نداره میخواستم بدونم تا چه اندازه طب سوزنی مفید هس برای پدرم؟ الان از فیزیوتراپی و گفتاردرمانی استفاده میکنن.

  پاسخ
  • 2018-05-04 در3:42 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای بسیار مفید در بازتوانی پس از حملات مغزی است. با توجه به اینکه زمان زیادی از شروع بیماری ایشان نگذشته، احتمال بهبود علایم در ایشان بالاست. با این وجود پاسخ دقیقتر به پرسش شما نیازمند بررسی بهتر بیمار و معاینه ایشان می باشد.

   پاسخ
 • 2018-05-06 در10:09 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آیا با طب سوزنی میشه الت مردانه رو بزرگ کرد

  سپاس

  پاسخ
  • 2018-05-07 در10:32 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه علی رغم تبلیغات متعدد، تأثیر طب سوزنی بر افزایش سایز آلت جنسی چندان چشمگیر نیست.

   پاسخ
 • 2018-05-07 در11:22 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با عرض سلام و خسته نباشید.آقای دکتر مادر من مدتهاست از بیماری عصبی و سردرد های شدید رنج میبره و کل خانواده هم از ناراحتی او نارحت هستیم.بارها و بارها به چندین دکتر مراجعه و مدت ها زیر نظر آنها بوده برای مدتی کوتاه از نظر جسمی و روحی خوب و سر زنده هستن ولی مدتی که از مصرف داروها میگزرد دوباره به حالت قبل برگشته.واین اواخر ظاهرا مشکل اعصابشان بهتر شده ولی خیلی سردرد شدید در پشت سر و گردن دارد که در رفتار و حرکاتش نیز تاثیر گذاشته و گاهی با لرزش دست و ورم دست و پا مواجه میشود.از شما خواهش دارم اگر امکانش هست راهنمایی و یا وقتی برای حضوری مراجعه کردن و انجام تب سوزنی به ما بدهید.با تشکر.

  پاسخ
  • 2018-05-08 در12:28 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   برای پاسخ به پرسش شما و اظهار نظر در مورد مشکل مادرتان نیاز به بررسی بیشتر شرایط ایشان از جمله واکاوی آزمایش های انجام شده و تاریخچه مصرف داروها و همچنین بررسی علل روان-تنی احتمالی مشکلات ایشان می باشد. در برخی موارد کمبود بعضی ویتامین ها و ریزمغذی ها نیز به تشدید علایم و عدم پاسخدهی مناسب به درمان دارویی می انجامد. بنابراین پیشنهاد می کنم در صورت تمایل به صورت حضوری به کلینیک مراجعه نمایید و تمامی آزمایشها و پرونده پزشکی ایشان را همراه داشته باشید.

   پاسخ
 • 2018-05-25 در3:44 ب.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام
  آیا طب سوزنی برافزایش سایز سینه هم تاثیری داره؟؟من سینه هام خیلی خیلی کوچیکه و اعتماد بنفسم رو پایین آورده😔

  پاسخ
  • 2018-05-26 در9:35 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بیماران متعددی با مشکل کوچکی (یا بزرگی) سینه به طب سوزنی مراجعه می کنند و دربیشتر موارد پاسخ رضایتبخشی از درمان با این روش به دست می آید. در بین روشهای غیر تهاجمی، طب سوزنی از بیعارضه ترین و مؤقرترین روشهای درمان سایز نامناسب سینه است. اثر تدریجی طب سوزنی با تحریک بافت سینه همراه است و باعث آسیب به این بافت نمی شود. در نتیجه بر خلاف بسیاری روشها، مشکلی برای بارداری و شیردهی بانوان در آینده پیش نخواهد آمد.

   پاسخ
 • 2018-05-27 در12:54 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام و خسته نباشید جناب دکتر
  من میخواستم حدود به ۸ کیلو وزن کم کنم در مدت تقریبا ۳ ماه اما از ایجاد ترک های پوستی میترسم ضمن اینکه به خاطر چاقی در طول دو سال دچار ترک های پوستی شدم الان اما نمیخام باز ایجاد بشن و همچنین لاغر خالی و شل شدن صورتم و پوست بدنم کلا.

  آیا طب سوزنی امکان کمک به جلوگیری از این رویه ها رو داره و همزمان کمکم کنه وزن کم کنم ؟
  برای چاقی، رفع ناقرینگی و لیفتینگ صورت چطور؟
  و اینکه ترک های پوستی که در طول دو سال ایجاد شدن رو میشه از بین برد؟

  پاسخ
  • 2018-05-28 در8:48 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   همانطور که ذکر کرده اید یکی از بزرگترین مشکلات انواع روشهای لاغری عوارض طولانی مدت آنهاست مانند ترکهای پوستی، افتادگی پوست، لاغری چهره، پیری کاذب، ریزش مو، ضعف عضلانی، بیقراری و سایر مشکلات عصبی و نیز مشکلات گوارشی. در طب سوزنی اصل بر کاهش وزن و تناسب اندام بدون بروز عوارض ناخواسته جدی است. به همین خاطر با وجود اثر تدریجی و کند بسیاری از بیماران در نهایت از نتیجه درمان با طب سونی رضایتمندند. در کنار طب سوزنی، روشهای جانبی برای کاهش عوارض پوستی و درمان عوارض قبلی نیز وجود دارد که در برخی بیماران قابل استفاده می باشد. بنابراین، پاخ پرسشهای شما مثبت است.

   پاسخ
   • 2018-05-28 در8:53 ق.ظ
    پیوند یکتا

    بسیار متشکرم جناب دکتر از راهنماییتون

    پاسخ
 • 2018-06-03 در4:10 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر به وسیله طب سوزنی میشه جوشهای صورت و کورک ها و جوش های بازو شانه و پشت شانه و جای اونها رو از بین برد؟

  پاسخ
  • 2018-06-03 در5:10 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   جوش یک بیماری متنوع با علل گوناگون است. با این وجود در بیشتر بیماران مراجعه کننده به طب سوزنی پس از دو ماه جوشهای صورت یا برطرف شده یا به طور چشمگیری کاهش می یابد. درمان اسکار جای جوش معمولا پس از بهبود جوشهای فعال آغاز می شود. این مرحله معمولا طولانیتر از درمان خود جوشهاست و اثر تدریجی طب سوزنی می تواند صورتی با ظاهر بسیار بهتر یرای بیمار ایجاد کند. در برخی بیماران اگر درمان دارویی (توسط متخصصان پوست) و درمان صحیح طب سوزنی (توسط متخصص طب سوزنی) همزمان انجام گردد پاسخدهی بسیار بهتر و سریعتر خواهد بود.

   پاسخ
 • 2018-06-20 در1:17 ق.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام و خسته نباشید من خانمی ۳۵ ساله هستم که حدود یک ماه پیش سمت چپ صورتم بی حس شدولخته بسیار کوچکی در ام آر آی در سمت راست مغزم دیده شد.بی حسی صورتم از بین رفته اما بعضی روزها بطور مرتب دست ها وپاهایم در هر دو طرف بدن بی حس و لمس میشود و بعد ازچند ساعت خوب میشوم و مواقعی که در آفتاب هستم پوست صورتم شدیدا میسوزد و حالت ضربه و چاقو زدن از داخل پوست صورتم دارم.همچنین کمی دچار مشکل در بل شدم.آیا طب سوزنی مشکلم را حل میکند؟

  پاسخ
  • 2018-06-20 در9:33 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   نتیجه MRI در بیماری شما بسیار تعیین کننده است. نوع لکه، تعداد و محل آن می تواند نقش اساسی در تشخیص و روند درمان داشته باشد. با توجه به سن شما احتمال بیماریهای خودایمن کم نیست. بر این اساس بهتر است پیش از پاسخ قطعی به پرسش شما نتیجه آزمایشها و MRI را دقیقتر بررسی کنیم. بی شک، معاینه و بررسی شرح حال نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

   پاسخ
 • 2018-06-20 در10:59 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با تشکر از پاسخ جناب دکتر قائم نیا
  من تمامی آزمایش های مربوط به بیماریهای لوپوس و ام اس و روماتوئید را انجام دادم و خدا روشکر تمامشان منفی بودند .اما این دردها مرتب به سراغم می ایند.
  ایا با طب سوزنی قابل درمان هستند؟ تعداد لکه ها ۲ تا بود.ودکتر مغز و اعصاب گفتن این علائمی که داری بخاطر این دوتا لکه است .

  پاسخ
 • 2018-06-20 در11:17 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با عرض معذرت دوباره مزاحمتون شدم
  بنده همون خانم ۳۵ ساله هستم.دکتر برای این بی حسی هاو سوزش ها قرص پرگابالین تجویز کردند.گفتن هر موقع احساس درد و بی حسی و سوزش داشتم یکی از این قرص ها استفاده کنم.

  پاسخ
  • 2018-06-20 در3:54 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام دوباره،

   بر این اساس احتمال پاسخدهی شما به درمان با کمک طب سوزنی زیاد است. خواهشمندم در صورت تمایل به مراجعه، تمامی نتایج آزمایشها و عکسبرداریها را همراه خود بیاورید. پیش از شروع به درمان و حتی پس از آن بدون مشورت با پزشک داروهای خود را تغییر ندهید.

   پاسخ
 • 2018-06-28 در7:20 ق.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام و عرض ادب
  ۱-آیا با طب سوزنی میشود رنگدانه های مو را که سفید شده فعال نمود و از سفیدی مو کم کرد؟
  ۲-دختر ۱۳ ساله ای دارم که زیر نظر متخصص رشد و غدد در حال استفاده از هورمون رشد جهت افزایش قد می باشد جهت کمک به این مورد شما طب سوزنی را چقدر موثر میدانید که مراجعه کنیم به کلینیک؟
  باتشکر

  پاسخ
  • 2018-06-30 در9:02 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسشهای شما،

   ۱- طب سزنی با افزایش خونرسانی پوست و مو می تواند در بعضی موارد باعث بهبود کیفیت مو، رشد موهای جدید و تیره تر شدن رنگ مو شود. ولی مویی که تغییر رنگ داده است را نمی توان مجددا سیاه کرد. با رویش موهای جدید کلیت مو تیره تر به نظر میتواند برسد.
   ۲- تا پیش از بسته شدن صفحه های رشد، طب سوزنی روش مناسب، کمخطر و نسبتا ارزانی برای افزایش قد نوجوانان است. این روش می تواند با یا بدون درمان هورمونی انجام شود. از آنجا که همکار فوق تخصص غدد اطفال هورمون درمانی را توصیه کرده اند و با توجه به سن فرزند شما می توان نتیجه گرفت که صفحات رشد ایشان هنوز باز می باشد. بنابر این طب سوزنی می تواند برای ایشان مؤثر باشد.

   پاسخ
 • 2018-06-30 در10:28 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر من خانم ۳۰ ساله هستم تخمدان های من از سن ۲۰ سالگی از کار افتاده و داروهای استروژن و دوفاستون مصرف میکنم و با وجود رژیم و ورزش سخت وزن من پایین نمیاد و حتی بالا هم میره آیا طب سوزنی به من کمک میکنه برای لاغری؟ قد من ۱۷۰ هست و وزنم ۸۲

  پاسخ
  • 2018-06-30 در10:48 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   یکی از علل چاقی های مقاوم به درمان اختلالات هورمونی و مصرف داروهای هورمونی است. طب سوزنی روش مکملی است که می تواند باعث اثربخشی بهتر ورزش و رژیم خوراکی برای کنترل وزن شود. بعلاوه، رژیمهای شدید با وجود اثر مطلوب کوتاه مدت و اولیه پس از چندی باعث مقاومت بدن شده و کاهش وزن متوقف شده یا حتی وزن افزایش می یابد. به همین دلیل شاید نیاز باشد رژیم غذایی شما بازبینی و اصلاح گردد.

   پاسخ
 • 2018-07-02 در4:46 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید طب سوزنی برای افزایش قد تا چه سنی تاثیر داره

  پاسخ
  • 2018-07-02 در5:36 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   اثر طب سوزنی همانند سایر روشهای غیر تهاجمی غیر جراحی تا زمانی است که صفحات رشد بسته نشده باشند. صفحه های رشد معمولا چند سال پس از بلوغ بسته می شوند. در بانوان بسته شدن صفحه رشد معمولا در پایان دهه دوم زندگی و در آقایان در نیمه دهه سوم زندگی اتفاق می افتد. بهترین راه برای تعیین وضعیت صفحات بررسی رادیوگرافیک مچ دست است که معمولا برای تعیین سن استخوانی انجام می شود و به آن Bone age radiography می گویند.
   ذکر این نکته ضروری است که بسته شدن صفحه های رشد امری تدریجی است که از ابتدای نوجوانی شروع می شود. بر این اساس هرچه درمان کوتاهی قد زودتر شروع شود نتیجه رضایت بخش تر خواهد بود. سن مناسب شروع درمان پسران ۱۱ تا ۱۵ سال و سن مناسب شروع درمان دختران ۹ تا ۱۳ سال است. پس از آن و پیش از بسته شدن صفحه ها، هرچند انتظار افزایش قد داریم ولی تأثیر آن چندان چشمگیر نیست.

   پاسخ
 • 2018-07-04 در12:51 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام من خانمی ۲۷ ساله هستم .بعد از ازدواج با وجود اخلاق خوب همسرم ولی بسیار حساس و شکاک شدم تا جایی که دچار افسردگی شدم.یهویی می خندم یهویی در اوج خنده گریه می کنم.وقتی عصبی می شم صورتم ورم می کنه زیر چشم چپم سیاه میشه و دچار لرزش در کل بدن می شم انگار ۱ ثانیه بهم برق وصل می شه و در اون ۱ ثانیه که تا ۲۰ بار هم ممکنه تکرار بشه ،هیچ هوشیاری ندارم.انگار در اون یک ثانیه زمان متوقف می شه.دست و پام پرت می شه و هر چیزی دستم باشه میوفته.بعضی وقت ها هم شدتش انقدر زیاده که پرت می شو رو زمین.تو این ۳ سال ۵ بار هم انقدر طول کشیده که به اسپاسم کل بدنم و تشنج کشیده شده.یعنی از هوش رفتم چشمام سفیدی رفته کف از دهانم اومده کل بدنم چوب شده و فکم قفل شده.مغز و اعصاب و روان پزشک هم صد تا رفتم فایده ای نداشته.تشخیص شما چیه و ایا طب سوزنی می تونه من رو درمان کنه.؟الان لاموتربژن و الپروزام می خورم.

  پاسخ
  • 2018-07-04 در5:14 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و پاس از پرسش شما،

   بیماری شما بسیار جدی و درمان آن دشوار است. با این وجود طب سوزنی می تواند برای کاهش علایم شما و بهبود شرایط زندگیتان مفید باشد. برای ارایه نظر دقیقتر و تعیین روش درمانی مناسب نیاز است مورد معاینه قرار گیرید. ضمنا ممکن است نیاز به انجام بعضی آزمایشهای خونی و انجام نوار مغز داشته باشید. به همین خاطر بهتر است هنگام مراجعه پرونده کامل پزشکی شامل نتایج آزمایشهای پیشین خود را همراه داشته باشید.

   پاسخ
 • 2018-07-14 در1:25 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام اقای دکتر
  مادر من دچار سکته چشمی در یک چشم شده و بیناییش خیلی کم شده. ایا درمان لیزر اکیوپانکچر تاثیری برای او داره یا نه؟؟ اگر اره، چه مدت زمان می بره تا چه حد؟
  شما این درمان رو هم انجام می دهید؟؟
  ممنون

  پاسخ
  • 2018-07-14 در4:43 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   اکوپانکچر و روشهای جانبی آن از جمله لیزر اکوپانکچر اثر محدودی بر بیایی و حل مشکلات منجر به کاهش بینایی دارند. با توجه به علت ضعف ناگهانی بینایی مادر شما، ممکن است با بهبود خونرسانی و جریان انرژی به سمت چشم بتوان اثری درمانی نسبی مشاهده کرد. متأسفانه در حال حاضر لیزر اکوپانکچر در کلینیک طب سوزنی شیراز استفاده نمی شود. ولی همان اثرات با کمک روشهای سنتی تر طب سوزنی قابل دستیابی است.

   پاسخ
 • 2018-07-16 در11:45 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من دختری ۱۴ ساله هستم که قدم ۱۵۷ هست حدودا تو سن ده و نیم یازده سالگی به بلوغ رسیدم و پریود شدم ولی از اون زمان رشد خوب و حدودا ۱۰ سانت داشتم از پارسال تا حالا هم رشد داشتم با این حال که یکم زود به بلوغ رسیدم ینی به نظرتون طب سوزنی برای افزایش قد من هم میتونه تاثیرگذار باشه؟ راستی قد بابام ۱۸۵ و قد مامانم ۱۵۸ هست دو تا خواهر دارم که یکیشون ۱۶۸ و یکی دیگه ۱۶۵ هست ینی با توجه به این ژن میتونم قطعا امیدوار باشم؟

  پاسخ
  • 2018-07-16 در11:54 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   از محتوای پیام شما پیداست که اطلاعات مناسبی در مورد عوامل مؤثر بر رشد قد دارید. بانوان جوان معمولا زودتر از آقایان دچار توقف رشد می شوند ولی سن دقیقی برای بسته شدن صفحه های رشد وجود ندارد و در هر فرد متفاوت است. در مورد شما هرچند به نظر می رسد شانس بالایی برای ادامه افزایش قد و پاسخدهی به طب سوزنی در این مورد داشته باشید، بهتر است پیش از شروع درمان عکس رادیوگرافی از مچ دست راست بگیرید تا صفحات رشد شما بررسی شوند.

   پاسخ
   • 2018-07-16 در10:22 ب.ظ
    پیوند یکتا

    خیلی ممنون از اینکه جواب دادید فقط یه سوال دیگه داشتم من شنیدم که صفحات رشد دو سال بعد از به بلوغ رسیدن و پریود شدن بسته میشن آیا این درسته؟ آخه اگه اینطور باشه که من باید تو سن دوازده و نیم سالگی رشدم قطع میشد ولی از اون زمان هم رشد نسبتا خوبی داشتم پس چی؟ اما میترسم دیگه رشد نکنم با این حال که خواهرام تو سن من خیلی رشد کردن

    پاسخ
    • 2018-07-18 در11:07 ق.ظ
     پیوند یکتا

     با سلام و سپاس دوباره،

     جوانان زیادی هستند که تا چندین سال پس از بلوغ جسمی رشد قدی دارند. هیچ عدد دقیقی نیست که تا چندسال پس از نخستین پریود رشد ادامه دارد. به همین خاطر بهترین نشانه باز بودن صفحه های رشد در عکس مچ دست است.

     پاسخ
     • 2021-05-17 در12:32 ب.ظ
      پیوند یکتا

      باسلام خدمت شما، پدر من ۷۲ سالشه و ۴ ماهه که دچار سکته مغزی شده، و سمت چپ بدنش فلج شده و از لحاظ تکلم و بلع مایعات تاحدودی مشکل داره، الان با فیزیوتراپی یکم حرکت به پاش برگشته ولی کم،دستش خرکت نداره اما هنوز پاش سفت نشده ودرد زیادی در ناحیه کتف زانو وانگشتان دست داره و تکلمش هم نسبت به اوایل بهتر شده ، آیا شما با طب سوزنی میتونید کمکی بهش بکنید؟

     • 2021-05-18 در9:32 ق.ظ
      پیوند یکتا

      با سلام و سپاس از پرسش شما،

      طب سوزنی روش مؤثری در بازتوانی پس از سکته های مغزی است بویژه در مواردی که با فاصله کوتاهی بعد از عارضه شروع شود.

 • 2018-07-30 در4:56 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من ۱۹ سالم هست و مشکل سندروم تونل کارپال دارم دکترم گفته باید جراحی بشی ولی میخوام بدونم میشه با طب سوزنی درمانش کرد.

  پاسخ
  • 2018-07-30 در5:00 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بسیاری از بیماران مبتلا به سندرم تونل کارپال بهره زیادی از طب سوزنی می برند. در بسیاری موارد نیاز فرد به عمل جراحی از بین ی رود. با توجه به جوانی شما شاید بهتر باشد پیش از اقدام به جراحی روشهای کمخطر تر و کمتر تهاجمی مانند طب سوزنی را امتحان نمایید.

   پاسخ
 • 2018-09-01 در5:01 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام بچه ام حدود ۲سال وهشت ماست دوچار تشنج شده از بیست روزه که متولد شده تا سه ماه که الان تشنج کنترل شده ولی دوچار تاخیری حرکتی هست نمیشینه.تو دستش چیزی نمیگیره . حرف هم نمیزنه مرتب زیر نظر کاردرمان .فیزیوتراپی . وگفتاردرمان هست. پیشرفتش جزی هست ولی نتونست بشینه .از نظر تمام ازمایشها همسالم وعکس mraاون هم سالم هست .لطف کمک کنید ایا طب سوزنی میتوانه کمک کنه

  پاسخ
  • 2018-09-01 در6:39 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بسیار از شرایط ایجاد شده برای فرزندتان متأسفم. تأخیر رشدی عارضه ای شایع در بسیاری مشکلات تشنجی است. طب سوزنی می تواند به افزایش سرعت بهبود چنین کودکتنی کمک کند. ولی درمان اینگونه بیماران اکثرا طولانی است و نیازمند صبر و حوصله زیادی می باشد.

   پاسخ
 • 2018-09-23 در11:05 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام من ۳۲ ساب دارم و به آتروفی بیضه مبتلا هستم و بیضه هام نسبت به سنم کوچیکتر هستن ایا راه درمانی برای من وجود دارد؟
  تست اسپرم هم دادم اما اسپرم زنده یا بارور ندارم
  اگر راه چاره ای برای من وجود دارد از هر طریقی بگید خیلی ممنون میشم
  امکانش هست جواب رو به ایمیلم هم ارسال کنید ؟

  پاسخ
  • 2018-09-24 در9:22 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   در بعضی بیماران مبتلا به هیپوتروفی (کوچک شدن بیضه) که هنوز بافت زنده وجود دارد، می توان با بهبود جریان خون به اندام پاسخدهی نسبی را انتظار داشت ولی متأسفانه آتروفی بیضه (اگر آتروفی کامل باشد نه هیپوتروفی) پاسخدهی مناسبی به روشهای درمانی ندارد.

   پاسخ
 • 2018-10-08 در7:33 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من ۳۶ سال دارم و سالهاست که از افسردگی و استرس رنج می برم آیا طب سوزنی تاثیر گذاره؟ تا چه اندازه؟

  پاسخ
  • 2018-10-10 در9:47 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   افسردگی، اضطراب و بسیاری از مشکلات با منشأ روانشناسی در بیشتر موارد دارای دو مؤلفه بیرونی و درونی هستند. به این معنی که در بیمارانی که از نظر بدنی و روانی حساس و آسیب پذیرند (مؤلفه درونی) بر اثر آسیبها و فشارهای خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و … (مؤلفه بیرونی) علایم بیماری بروز می کند. در طی سالیان درگیری بیمار از نظر بدنی و روحی خسته و آسیب پذیرتر شده و در صورت عدم اصلاح مشکل بیرونی شدت بیماری افزایش یافته و به حالت مزمن در می آید. در این موارد مصرف داروهای مختلف هرچند اجتناب ناپذیرند، با بروز عوارض جانبی و کاهش اثر تدریجی باعث ایجاد مشکلات بیشتر و شدیدتر می شود.
   طب سوزنی با بهبود جریان خون و انرژی به مغز، ایجاد آرامش و ریلکسیشن و در پاره ای موارد اصلاح عامل زمینه ای درونی می تواند تغییر چشمگیری در شرایط بیمار و بهبود پاسخدهی به داروهای مصرفی ایجاد کند. هرچند بدون رفع فاکتور بیرونی بهبودی کامل امکانپذیر نیست، بیشتر بیماران مراجعه کننده به درمانگاههای طب سوزنی از نتایج درمان رضایتمندند.

   پاسخ
 • 2018-10-12 در12:08 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام،ایا برای رفع چروک صورت و شادابی و گونه گذاری طب سوزنی مناسب است؟ممنون

  پاسخ
  • 2018-10-13 در11:02 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روشی قابل اعتماد و کم خطر برای زیباسازی، شادابی، بهبود ظاهر، کاهش چروک و درمان افتادگی پوست است. درصد بالایی از مراجعان به درمانگاههای طب سوزنی را بیماران پوستی و زیبایی تشکیل می دهند. با وجود اینکه با کمک طب سوزنی می توان گونه ها را کشید و ظاهر بهتری ایجاد کرد، گونه گذاری جزو روشهای طب سوزنی نیست. اگر علاقه مند به چنین پروسه ای هستید مراجعه به همکاران متخصص پوست و تزریق ژل و چربی و … توصیه می شود.

   پاسخ
 • 2018-10-15 در11:44 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام، خانمی ۳۵ساله وودچار یائسگی زودرس، و کاهش ذخیره تخمدان کم، و چند وقتی هست فهمیدم که با طب سوزنی امکان بهبودی هست، میخواستم ببینم صحت داره و با طب سوزنی امکان بالا رفتن کیفیت تخمکها خواهد شد؟ و آیا بعد از طب سوزنی بارداری اتفاق خواهد افتاد؟

  پاسخ
  • 2018-10-15 در1:27 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   یائسگی زودرس عارضه مهمی در سنین باروری بانوان است که متأسفانه درمان قطعی در طب معمول ندارد و در سالهای اخیر شیوع قابل توجهی پیدا کرده است. بیماران زیادی با علایم یائسگی و/یا نتایج آزمایشگاهی به نفع این مشکل به کلینیکهای طب سوزنی مراجعه می کنند. درصد زیادی از ایشان پس از یک تا سه دوره درمان با طب سوزنی بهبود چشمگیری در علایم بالینی و آزمایشگاهی نشان می دهند. تا کنون چندین بیمار مراجعه کننده به کلینیک طب سوزنی شیراز در حین یا پس از درمان باردار شده اند. با این وجود درصدی از بیماران نیز به درمان مقاومند و بهبودی چندانی را گزارش نمی کنند. بیشترین (و شاید مهمترین) تغییری که در بیماران مشاهده می شود بهبود میزان FSH سرم است که نقش اساسی در علایم و عوارض یائسگی دارد.

   ذکر این نکته ضروری است که پدیده بارداری بستگی به عوامل متعددی از جمله سلامت دستگاه تناسلی و جنسی زن و مرد، زمان بندی مناسب نزدیکی، سلامت روحی مادر و … دارد. نه تنها طب سوزنی که هیچ روش درمانی وجود ندارد که قادر به تغییر و بهبود همه این عوامل باشد. بنابر این هرگز نمی توان تضمین کرد که پس از درمان بارداری اتفاق می افتد. حتی در روشهایی مانند IVF که تخمک را به صورت مصنوعی با اسپرم لقاح می دهند، نتیجه بارداری قطعی نیست. طب سوزنی نیز تنها با بهبود فعالیت سیستم تولید مثلی و بهبود خونرسانی بافتی شانس بهبود مشکلات و ایجاد بارداری را افزایش می دهد.

   پاسخ
   • 2018-12-16 در2:43 ب.ظ
    پیوند یکتا

    با سلام و عرض خسته نباشید
    جناب دکتر من خانمی مجرد و ۳۵ ساله هستم با همین مشکل
    یایسگی زودرس و سالهاست تحت درمان شیمیایی و سنتی بودم اما نتیجه ای نگرفتم اما به تازگی شنیدم طب سوزنی با لیزر اکیوپانجر خیلیهارو درمان کرده
    سوال اول اینکه در کلینیک شما هم از همین تکنیک استفاده میشه و اینکه ایا میشه به بهبودی ایمدوار بود؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

    پاسخ
    • 2018-12-17 در11:32 ق.ظ
     پیوند یکتا

     با سلام و سپاس از پرسش شما،

     یائسگی زودرس مشکل نسبتا شایعی است که همانطور که اشاره کردید متأسفانه پاسخدهی ضعیفی به انواع روشهای درمانی دارد. اکثر درمانهای هورمونی تنها علایم یائسگی را کاهش می دهند و باعث بهبود عملکرد تخمدانها نمی شوند. روشهای مختلف طب سوزنی در برخی بیماران باعث تغییر چشمگیری می شود. از میان بیماران مراجعه کننده به کلینیک طب سوزنی شیراز که از این عارضه رنج میبردند، موارد متعددی از جریان دوباره سیکل قاعدگی، کاهش چشمگیر علایم یائسگی و حتی بارداری را می توان نام برد. با این وجود درصد پاسخدهی حدود ۶۰ درصد است و مواردی از عدم پاسخدهی نیز وجود داشته است.

     پاسخ
 • 2018-10-28 در12:21 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام جناب دکتر
  میخواستم بدونم طب سوزنی برای درمان پلی کیست تخمدان هم اثر بخش هست

  پاسخ
  • 2018-10-31 در1:09 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   سندرم تخمدان پلیکیستیک عارضه شایعی است که در ۵ تا ۱۰ درصد بانوان مشاهده می شود. این بیماری می تواند با اختلالات قاعدگی، افزایش موهای زاید، ریزش موی سر، اختلالالت الکترولیتی، اختلالات میزان قند و فشار خون، نازایی و … بروز یابد. طب سوزنی در بسیاری بیماران می تواند به کنترل علایم کمک شایانی کند هرچند اصل بیماری ژنتیکی بوده و قابل تغییر نیست. با این وجود بیماران زیادی پس از درمان با کمک طب سوزنی بهبودی چشمگیری در علایم خود را گزارش کرده اند. حتی برخی بیماران تغییرات سونوگرافیک قابل توجه در تخمدان داشته اند که منجر به تخمکگذاری موفق و بارداری گردیده است.

   پاسخ
 • 2018-11-22 در10:38 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام اقای دکتر
  من خانمی ۲۷ ساله مشکل کیست شکلاتی دارم و همچنین دیسک خفیف ستون فقرات مهره۴-۵کمر ایا طب سوزنی به درمان من در خصوص کیست شکلاتی و همچنین دیسک کمک کننده هست چون دارو به من جوابگو نبود و باید سریع باردار بشم عکس رنگی رحم دادم و مشکل گرفتگی نداشتم

  پاسخ
  • 2018-11-24 در11:23 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام، سپاس از پرسش شما و پوزش بابت تأخیر در پاسخدهی،

   ۱- کیستهای شکلاتی تخمدان که معمولا از زیرگروه اندومتریوز هستند مشکل نسبتا شایعی است که میتواند باعث عوارض مختلفی مانند درد در در لگن بویژه در هنگام عادات ماهیانه و در طی نزدیکی شود و در بعضی بانوان عاملی برای ناباروری است. این بیماری پاسخدهی شگفت انگیزی در بسیاری از بیماران به طب سوزنی دارد. بیماران زیادی پس از چند دوره طب سوزنی بهبود چشمگیری را گزارش کرده اند.
   ۲- مشکلات دیسکهای بین مهره ای در موارد خفیف تا متوسط پاسخدهی بسیار خوبی به طب سوزنی دارند. طب سوزنی با تقویت ماهیچه های پیرامون مهره های کمری، کاهش التهاب موضعی و بهبود خونرسانی موضعی باعث کاهش درد و بهبود حرکت این بیماران می شود.

   پاسخ
 • 2018-11-22 در11:39 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  من سه سال هستش که بلز پالسی گرفتم بعد از کلی فیزیو تراپی بهتر شدم منتها کامل نه. هنوز پیشانی، لبم حرکت نمی کنه. خواستم بدونم طب سوزنی میتونه بهم کمک کنه؟
  ممنون

  پاسخ
  • 2018-11-24 در12:26 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام، سپاس از پرسش شما و پوزش بابت تأخیر در پاسخدهی،

   طب سوزنی روش درمانی مؤثری برای بلز پالسی یا فلج صورت است. بیماران بسیاری پس از درمان بهبود چشمگیری را گزارش میکنند. هرچه فاصله شروع علایم و آغاز درمان کمتر باشد، اثربخشی سریعتر و بهتر خواهد بود. در مورد شما چون سه سال از شروع بیماری گذشته است باید بررسی دقیقتری صورت گیرد تا علایم همراه و علایم ثانویه بیماری مشخص گردد. سپس، می توان برنامه درمانی را مشخص کرد.

   پاسخ
 • 2018-11-23 در5:11 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام و خسته نباشید
  من روی صورتم فرورفتگی جای جوش دارم که مربوط به بیشتر از ده سال پیش هست درمان انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم آیا طب سوزنی میتونه در درمان فرورفتگی یا اسکار جای جوش موثر باشه؟ با تشکر

  پاسخ
  • 2018-11-24 در12:36 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در بسیاری از مشکلات پوست و زیبایی می تواند مؤثر باشد. اسکارهای جای جوش مشکل عمده ایست که در معمولا پاسخدهی کندی به درمان دارد و نیازمند تعداد جلسات بیشتر و زمان درمان طولانیتری نسبت به بسیاری بیماریها می باشد.

   پاسخ
 • 2018-11-24 در2:49 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید.
  بنده از ۵ سال قبل به صورت ناگهانی دچار چندین بیماری عجیبی شدم و متاسفانه درمان های دارویی زیاد جواب ندادن.علایم رو ذکر میکنم لطفا نظرتون بفرمایید.
  -آلرژی شدید(غذایی و بینی)و سینوزیت و حساسیت به سرما
  -خارش سر و صورت و کمر(بهبود با استحمام با صابون گوگرد)
  -مشکلات شدید معده و روده (رفلاکس شدید , مشکل هضم و یبوست و…)
  -افسردگی و اضطراب شدید و مشکلات خواب
  -مشکلات جنسی

  بنده چون شهرستان هستم برام مقدور نیست جلسات طب سوزنی کامل بیام.روش امبدینگ(کاشت نخ) رو یکی از دوستان گفتن نیاز به مراجعه کمتری داره.نظر شما راجع به این روش چیه? آیا دز کلینیک شما انجام میشه?

  پاسخ
  • 2018-11-24 در4:59 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   تعدد مشکلات و شروع ناگهانی و همزمان آنها شک به وجود یک عامل زمینه ای مستعد کننده به بیماری را ایجاد می کند. برای پاسخ به پرسش شما نیاز به داشتن اطلاعات بیشتر از سوابق بیماری و معاینه داریم بویژه بررسی زبان. احتمالا برای قسمتی از درمان می توان از امبدینگ استفاده کرد ولی در مجموع این روش (امبدینگ) روش مناسبی برای بیمارانی که از عوارض متعدد رنج میبرند نیست.

   پاسخ
 • 2018-12-14 در10:57 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام بنده دچار جوش صورت هستم که از خیلی از ماسک ها استفاده شده رژیم غذایی تغییر دادم و از داروی راکوتان استفاده کردم که بعد از ترک دارو جوش ها برگشته که باعث ناراحتی و افسردگی شده میخواستم بیینم با طب سوزنی میشه کاملا جوش ها رو بر طرف کرد و غیر قابل برگشت این درمان

  پاسخ
  • 2018-12-15 در9:48 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام،

   جوش صورت معمولا عارضه ای برای سنین جوانی است که احتمال بازگشت بالایی دارد بویژه در بیمارانی که از اختلالات هورمونی رنج می برند، تحت فشار عصبی هستند و یا از رژیمهای خوراکی مناسب پیروی نمی کنند. طب سوزنی در بسیاری بیماران باعث کاهش تعداد جوشها، بهبود پوست و کاهش شانس بازگشت جوشها می شود. ضمنا اسکار ناشی از جوشها با کمک طب سوزنی قابل بهبود است.

   پاسخ
 • 2018-12-28 در2:23 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام وخسته نباشید خدمت دکتر
  من دختر ۴ ساله ای دارم که از بدو تولد دارای تشنج بوده و تا الان دارو مصرف میکند تشنجها باعث شده که دخترم راه نرود ودر گفتار دچار مشکل باشد .حدود سه سال نیز کاردرمانی میبرم و پیشرفت خوبی داشته کلا تعادل ایستادن ندارد.از نظر ام ار ای هم هیچ مشکلی ندارد خیلیها میگن طب سوزنی میتونه به راه رفتن و گفتارش کمک کنه میخواستم بدونم نظر شما چیه .ممنون

  پاسخ
  • 2018-12-29 در12:11 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای درمانی پیشرو در جهت کمک به کودکان مبتلا به اختلالات حرکتی و تکاملی است. هرچند درمان این بیماران نیازمند زمان و صبر و حوصله بیمار و پدر و مادر اوست.

   پاسخ
 • 2019-01-10 در9:49 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام دکتر
  دکتر طب سوزنی در زاویه سازی صورت، خط خنده، افتادگی پلک، تا چه میزان جواب میده؟
  ب من پیشنهاد تزریق ژل، و لیفت با نخ دادن. میخواسم ببینم کدوم روش بهتره، طب سوزنی یا لیفت بانخ و ژل؟

  پاسخ
  • 2019-01-12 در12:35 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   یکی از روشهای مؤثر و کم عارضه برای بهبود کیفیت پوست و زیباسازی چهره طب سوزنی است که به نسبت شرایط موجود پوست مراجعه کننده خدمات متفاوتی را به ایشان می توان ارائه داد. میزان پاسخدهی بر اساس سن، کیفیت پوست و میزان مراقبت از آن متفاوت است. ولی نکته مهمی که باید به آن توجه کرد اثر تدریجی طب سوزنی است بر خلاف روشهای تهاجمی مانند تزریق ژل، چربی و بوتاکس و لیفت با نخ.
   در مقایسه، طب سوزنی روشی طبیعی است بدون استفاده از هیچ دارو و ماده خارجی که با تحریک سلولها و پروتئینهای پوست باعث بهبود کیفیت آن می شود. اثر معمولا عمقی تر است و بیماریهای داخلی که بروز پوستی دارند نیز همزمان مورد نظر قرار می گیرند. چون بهبود زیبایی وابسته به تغییرات اعمال شده در سلولها و پروتئینهای خود پوست است، این اثر زمان بر بوده و بتدریج اتفاق می افتد بعلاوه سرعت پاسخدهی در بیمارا متفاوت یکسان نیست. روشهای تهاجمی تر مانند لیفت با نخ و تزریق ژل، چربی و بوتاکس اثر آنی داشته و وابسته به دارو یا نخ مورد استفاده است. به همین دلیل کمتر تحت تأثیر شرایط اولیه پوست بیمار قرار می گیرد. ولی میزان عوارض ناخواسته و خطرات جانبی این روشها به نسبت بیشتر از طب سوزنی است.

   پاسخ
 • 2019-01-19 در5:10 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام ببخشید من اکثر‌شبا تو خواب استرس منو میگیره سر مسائل پیش پا افتاده
  اینقدر استرسم زیاد میشه که به لرزش می افتم خوابم نمی‌بره تپش قلبم زیاد میشه تابا یه نفرم حرف نزنم آروم نمیشم
  خاستم بدونم با طب سوزنی درمان میشه یانه
  ممنون سپاس

  پاسخ
  • 2019-01-19 در5:46 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بیماریهای اضطرابی علل و بروز متفاوتی دارند. گاهی در ساعات خاصی از شبانه روز یا فصلهایی خاصی از سال شدت می یابند و گاهی با روشهای مختلف می توان از شدت آن کاست. یکی از روشها هم ارتباط با دیگران و صحبت با آنهاست. طب سوزنی در بسیاری از بیماران با علایم اضطرابی می تواند بهبود چشمگیری ایجاد کند. هرچند که بررسی بیاریهای زمینه ای و علل ایجاد کننده نیز اهمیت بسزایی دارد. در صورت تمایل به استفاده از طب سوزنی در درمان این اختلال بهتر است اگر آزمایشی انجام داده اید نتایج آزمایش را همراه داشته باشید و در غیر این صورت بنا به صلاحدید پزشک معالج ممکن است تست هایی برای شما انجام گردد.

   پاسخ
 • 2019-01-19 در7:33 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام. من چند وقت پیش بخاطر اختلالات خواب و چند بار از خواب بیدار میشدم رفتم طب سوزنی نزد یک دکتر طب سوزنی و پس از ۳ جلسه متوجه شدم که دچار اختلالات نعوظ شدم. آیا میتونه از طب سوزنی باشه یا دلیل دیگه میتونه داشته باشه؟

  پاسخ
  • 2019-01-19 در7:53 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   پاسخ به پرسش شما دشوار است چون از آنجایی که شما به کلینیک ما مراجعه نکرده اید، من اطلاع دقیقی از وضعیت بیماری شما و روندی که برای درمان انجام شده است ندارم. ولی شانس بروز چنین عارضه ای بر اثر طب سوزنی بسیار کم و دور از ذهن می باشد. به شما پیشنهاد می کنم برای بررسی علت ناتوانی جنسی به یکی از همکاران مراجعه فرمایید.

   پاسخ
 • 2019-01-28 در3:03 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام و عرض ادب
  مادرم مدت یکسال و نیم هست که سکته مغزی کرده و دست و پای راست ان غیر فعال شده با فیزیوتراپی حرکت پا کمی برگشته و با عصا میتواند راه برود ایا با انجام طب سوزنی و موارد دیگه تاثیری در حرکت دست و پا ایجاد خواهد شد ممنونمیشم جواب بدین

  پاسخ
  • 2019-01-30 در1:05 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش مناسبی برای بازتوانی حرکتی پس از سکته های مغزی است. بیماران بسیاری از این روش درمانی برای بهبود کیفیت زندگی و انجام فعالیتهای روزانه بهره برده اند.

   پاسخ
 • 2019-02-11 در2:07 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام اقای دکتر برادرم بیماری انمی اپلاستیک داره ۸ساله این بیماری رو داره .تحت نظر فوق تخصص خون بوده و از دارو های سیکلوسپورین و پردنیزولون و دانازول مصرف میکنه . از امپولATGاستفاده کردیم ولی جوابی نگرفتیم و دارو ها براش عوارض هم داشتن . ایا با طب سوزنی میشه کاری براش کرد??

  پاسخ
  • 2019-02-13 در10:19 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه طب سوزنی روش درمان مستقلی برای هیچیک از انواع سرطان نیست و نمی تواند جایگزین دارو درمانی گردد. با این وجود با کمک طب سوزنی می توان اثربخشی داروها را تا حدی بهبود بخشید و عوارض شیمی درمانی و پرتو درمانی را کنترل کرد. امیدوارم بتوان گامی مؤثر در بهبود زندگی ایشان برداشت.

   پاسخ
 • 2019-02-21 در5:54 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام. وقت بخیر
  جناب دکتر شما پیج اینستاگرام ندارید؟
  من برای زیبایی پوست میخواستم طب سوزنی انجام بدم. برای گودی زیرچشم و خط خنده ک هر دو شدید هستن و زاویه دار کردن صورت.

  پاسخ
  • 2019-02-23 در12:20 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   پیج اینستاگرام اینجانب با آی دی mehdyghaeminia در دسترس دوستان هست. با این وجود وبسایت کلینیک از اینستاگرام فعالتر است.

   طب سوزنی برای زیبایی در بسیاری از بیماران قابل استفاده است. با این وجود میزان اثربخشی و برنامه درمانی پس از معاینه مشخص خواهد شد.

   پاسخ
  • 2021-06-12 در8:19 ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام جناب دکتر خسته نباشید
   مادرم الان دوساله درگیر مشکلات مفصلی هست و جوری هست که به سختی راه میره یا دستاشو تکون میده بعضی وقتا هم سر مفصل هاش باد میکنه الان دارو دارن مصرف می کنن ولی بهبودی نداشته
   با طب سوزنی امکان بهبودی هست؟
   صبح اصلن نمی تونست از جاش بلند شه و میگفت انگار یکی با اهن محکم زده زیر زانوش و دردش به اندازه شکستن استخون بوده براش
   میشه لطفن جواب بدید

   پاسخ
   • 2021-06-13 در8:45 ق.ظ
    پیوند یکتا

    با سلام و سپاس از پرسش شما،

    درد و تورم مفصلی می تواند به دلایل مختلفی بروز کند مانند بعضی عفونتها، بیماریهای روماتیسمی، ضربه و آسیبهای فیزیکی، کاهش تحرک، بیماریهای داخلی و …. در بسیاری از موارد طب سوزنی می تواند به عنوان درمان اصلی و یا در کنار روشهای طب نوین به یاری بیماران بیاید. با این حال لازم است پیش از شروع درمان، علت عارضه و روند بیماری مورد بررسی دقیقتری قرار گیرد. بدین منظور، باید آزمایشها و تصویربرداریها مورد بازبینی قرارگرفته و معاینات لازم انجام شود.

    پاسخ
 • 2019-03-01 در8:30 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام. طب سوزنی در درمان عوارض سکته مغزی مانند ازدست رفتن توانایی راه رفتن تاثیر دارد؟

  پاسخ
  • 2019-03-02 در1:15 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای مفید و پرکاربرد در درمان عوارض سکته های مغزی و انواع فلجی هاست که با بهبود جریان خون مغز، افزایش توان ماهیچه ای، کاهش اسپاسمهای عضلانی، بهبود تعادل و … به افزایش کارآیی بیماران و بهبود استقلال ایشان کمک شایانی می کند. هرچه فاصله شروع درمان از بروز سکته کمتر و وسعت منطقه درگیری کمتر باشد احتمال پاسخدهی به درمان بیشتر است.

   پاسخ
 • 2019-03-16 در1:26 ب.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام خدمت دکتر گرانقدر
  من بیماری دارم که به دلیل مصرف داروهای کورتون وزنش افزایش پیدا کرده.
  سوال من اینه که با این شرایط آیا طب سوزنی میتونه باعث کاهش وزن بیمارم بشه؟

  پاسخ
  • 2019-03-16 در5:09 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   وقتی علت کاهش وزن داروها و تغییرات هورمونی باشد، تا زمانی که عامل ایجاد کننده پابرجاست پاسخدهی به درمان ضعیف است. با این وجود طب سوزنی تا حدودی می تواند باعث بهبود علایم گردد. در مورد این بیمار خاص اگر درمان با استروئید موقت است، بهترین گزینه شروع درمان لاغری پس از قطع درمان استروئیدی است و اگر بیماری به نحوی است که درمان با کورتون باید ادامه یابد (مادام العمر یا به مدت بسیار طولانی)، با آگاهی از درصد کمتر میزان پاسخدهی می توان روش مناسب درمانی بر اساس طب سوزنی را انتخاب کرد.

   پاسخ
 • 2019-03-17 در12:02 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام آیا طب سوزنی برای درمان چسبندگی تنگی عصب ارنج مناسب است دکتر بعد از دیدن نوار عصب گفته بایدعمل کنم با تشکر

  پاسخ
  • 2019-03-18 در3:15 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی با کاهش التهاب موضعی و بهبود جریان خون و لنف در محل مفصل در بسیاری از بیماران مبتلا به تحریک عصبی در مفاصل مانند تنگی کانال مچ و آرنج و همچنین در بیمارانی که از آرنج تنیس بازان و موارد مشابه رنج می برند اثر بخش است. بیماران زیادی پس از چند جلسه درمان بهبود چشمگیری را در فعالیت مفصل گزارش کرده و پس از تکمیل درمان نیازشان به جراحی مرتفع شده است. برتری طب سوزنی نسبت به روشهای جایگزین، عدم استفاده از کورتون و هر داروی دیگر و عدم وجود عوارض جانبی است. در معدود بیمارانی که به درمان با طب سوزنی پاسخ نمی دهند، تنها مشکل ایجاد شده، تأخیر در امر جراحی است. بدین معنی که در هر مرحله ای از درمان که به این نتیجه رسیدید که به هر دلیل نمی خواهید درمان با طب سوزنی را ادامه دهید گزینه جراحی برای شما باز خواهد بود.

   پاسخ
 • 2019-03-23 در6:40 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام ببخشید طب سوزنی برای درمان وسواس شدید عملی شستشویی با اب هم موثر هست؟؟

  پاسخ
  • 2019-03-27 در8:29 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بیماری وسواس پاسخ نسبتا خوبی به درمان با طب سوزنی می دهد. اما این درمان معمولا طولانی بوده و نیازمند چندین مرحله درمانی است. در مجموع بیماریهای مانند وسواس روندی متغیر داشته و مسیر یکنواخت و ساده ای را طی نمی کنند. به همین دلیل درمان آنها نیز نیازمند صبر و حوصله و همکاری متقابل پزشک و بیمار دارد.

   پاسخ
 • 2019-04-02 در1:01 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام، آیا طب سوزنی برای درمان اسپاسم شدید عضلات ران پا ( به دلیل کمای طولانی بعد از ضربه مغزی ) که در راه رفتن مشکل ایجاد کرده است، می تونه موثر باشه با توجه به اینکه حدودا ۱۸ سال از اون اتفاق گذشته؟ متشکرم

  پاسخ
  • 2019-04-06 در11:16 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش بسیار مؤثری در درمان عوارض سکته های مغزی است. این عوارض در برخی بیماران به صورت شلی و در برخی با اسپاسم عضلانی بروز می کند. هرچه فاصله شروع درمان با بروز عارضه کمتر باشد، اثربخشی درمان سریعتر و بهتر خواهد بود. با این حال هرچند ۱۸ سال از بروز بیماری گذشه است، از اثربخشی ناامید نیستیم.

   پاسخ
 • 2019-04-10 در3:10 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آقای دکتر خیلی خیلی از زندگی نا امیدم به دلیل بیماری کربویی که گرفتم .دکتران مربوطه نا امیدم کردن .ایا با طب سوزنی ممکنه که بویایی ام برگرده .لطف جوابم بدین .خیلی عصبیم .

  پاسخ
  • 2019-04-11 در10:15 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بیماری کربویی یا اختلال شدید حس بویایی مشکل قابل توجهی است که علیرغم ظاهر خوشخیم می تواند از نظر روانی فشار زیادی بر بیمار وارد کند. در این بیماران ابتدا باید علل ساختاری بیماری را در نظر گرفت که با کمک عکسبرداری های خاص و توسط متخصصان گوش و حلق و بینی یا متخصصان مغز و اعصاب انجام می شود. در صورت عدم وجود هرگونه عارضه واضح، بیماران می توانند به طب سوزنی مراجعه کنند. بطور متوسط در بیش از ۷۰ درصد بیمارن بهبود نسبی ایجاد می شود و نزدیک به ۴۰ درصد بیمارن با کمک طب سوزنی بهبود چشمگیر یا کامل می یابند.

   پاسخ
   • 2019-04-13 در3:01 ق.ظ
    پیوند یکتا

    باسلام ممنون از پاسختان.
    میخواستم بگویم که دکتران تخصص مربوطه پاسخ درستی به بنده نمیدن .و به چندتا که مراجعه کردم بدون هیچ مدرکی یا آزمایشی جواب قطعی دادن که بهبود پیدا نمیکنی .من روزبیشتر عصبی کردن .بی زحمت آدرس مطب شما رو میخواستم برای مراجعه .تا بیشتر باهم صحبت کنیم

    پاسخ
    • 2019-04-13 در10:14 ق.ظ
     پیوند یکتا

     با سلام و سپاس دوباره،

     آدرس مطب و نحوه نوبت دهی در صفحه اصلی وبسایت و صفحه تماس با ما موجود می باشد. کلینیک در دو آدرس زیر همه روزه فعال است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۰۹۰۱۹۴۲۷۲۱۹ و ۰۹۰۲۰۰۲۷۲۱۹ تماس بگیرید. آدرس ما:
     ۱- شیراز، فرهنگشهر، نبش کوچه ۱۹ درمانگاه حکیم
     ۲- شیراز، خیابان فخرآباد، درمانگاه قطب الدین.

     پاسخ
 • 2019-04-14 در2:13 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام ببخشید من حدود سه سال هست که سوزش سر معده دارم و با داروهای متخصص گوارش خوب نشدم و این درد زیاد اذیتم میکنه آیا با طب سوزنی رفلاکس و سوزش معده درست میشه یا بهتر از داروها اثر دارد؟

  پاسخ
  • 2019-04-15 در11:17 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   سوزش در قسمت فوقانی شکم می تواند علل مختلفی دشته باشد که شایعترین آنها التهاب معده است. در بسیاری از بیماران با علایم گوارشی سوزش معده طب سوزن می تواند اثربخش باشد. ولی پیش از شروع به درمان باید علت عارضه و درمانهای قبلی انجام شده مورد بازبینی قرار گیرد. به همین دلیل توصیه می شود در هنگام مراجعه حتما نتایج آزمایشها و سایر روشهای تشخیصی انجام شده و لیست داروهای مصرف شده را همراه داشته باشید.

   پاسخ
 • 2019-04-20 در2:37 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام
  ایا طب سوزنی در درمان اختلال نعوظ موثر ؟
  و اینکه حداقل چند جلسه مورد نیاز است ؟
  تشکر

  پاسخ
  • 2019-04-20 در9:54 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   اختلال نعوظ بیماری قابل توجهی است که می تواند از نظر جسمی و روانی آسیب مهمی برای بیمار درگیر ایجاد نماید. متأسفانه با وجود در دسترس بودن داروهای مؤثر در درمان این عارضه بدلیل عوارض جانبی بالا بیماران از دارو درمانی چندان رضایتمند نیستند. طب سوزنی بعنوان یک روش جایگزین دارو درمانی می تواند به درصدی از بیماران کمک کند. هرچند میزان پاسخدهی نسبی است و در همه بیماران باعث بهبود نمی شود. با این وجود، بدلیل عدم وجود عوارض جانبی مهم، می تواند گزینه قابل توجهی برای بیمارن باشد.

   پاسخ
 • 2019-04-27 در9:57 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام،،،ببخشید ٱیا مریضی بهجت وپایین بودن پلاک خون با روش طب سوزنی قابل درمان هست؟

  پاسخ
  • 2019-04-29 در8:13 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،
   بیماری بهست یا بهجت بیماری خودایمنی است که می تواند با بروزهای مختلف در ارگانهای مختلف پدید آید. کاهش پلاکت خون هم در بسیاری از موارد از عوارض خودایمن می تواند باشد. در این موارد طب سوزنی درمان اصلی و پایه ای نیست و تنها به کاهش علایم و بهبود پاسخدهی به درمانهای رایج کمک می کند.

   پاسخ
 • 2019-05-01 در3:21 ب.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام.۴۵ سالمه عکس MRI گرفتم و دکتر گفت دچار فتق دیسک کمر هستم که به لگن و پشت ساق پا میزنه!طب سوزنی تا چه حدود میتونه مشکل منو درمان کنه؟و اینکه چند جلسه و به چه مدت باید انجام بگیره؟چون خوزستان هستم…

  پاسخ
  • 2019-05-01 در4:14 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای بسیار موفق در درمان دردهای سیاتیکی و مواردی از اختلالات مهره هاست که هنوز نیازمند به جراحی نیست یا به هر دلیل جراحی در ایشان بهتر است انجام نشود. به همین دلیل بهتر است پیش از مراجعه به متخصصین طب سوزنی با مراجعه به جراحان مغز و اعصاب و ستون مهره ها از عدم نیاز به جراحی اطمینان حاصل نمایید. ضمنا از آنجا که طب سوزنی روشی تدریجی در درمان است و نیاز به مراجعات مکرر می باشد بهتر است در چنین مواردی به همکاران شاغل در شهر خود مراجعه فرمایید.

   پاسخ
 • 2019-05-19 در9:57 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من چن وقته هورمون تستوسترونم خیلی بالا رفته(دخترم) و اسپیرونولاکتون هم می خورم اما هنوز پایین نیومده تو سایتا خوندم طب سوزنی کمک کننده اس…درسته همچین چیزی؟ من قرص کنتراسمین هم دوماه خوردم اما چون حالت تهوع میگرفتم قطعش کردم…طب سوزنی واسه تعادل هورمونی خوبه؟ و اگه خوبه چن جلسه باید باشه؟

  پاسخ
  • 2019-05-20 در8:33 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،
   طب سوزنی می تواند نقش عمده ای در تعادل هورمونی و بهبود عملکرد سیستم اندوکرین داشته باشد. ولی پاسخ به پرسش شما نیازمند بررسی دقیقتر آزمایشها و انجام معاینات بالینی دارد.

   پاسخ
 • 2019-05-21 در1:56 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام جناب آقای دکتر آیا سر درد های میگرنی هم با طب سوزنی قابل درمان است؟

  پاسخ
  • 2019-05-22 در5:15 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش کارآمدی برای درمان سردردهای میگرنی و عصبی است. با این وجود سردرد علل مختلفی دارد که در برخی موارد طب سوزی هیچ نقشی ندارد. به همین خاطر بهتر است پیش از درمان علت سردرد دقیقتر بررسی شود. در مورد نقش طب سوزنی در درمان سردرد می توانید مقاله سردرد در همین وبسایت را مطالعه فرمایید.

   پاسخ
 • 2019-05-24 در1:44 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آقای دکتر
  من ۴۶ سال دارم و چند ماهه در پای راستم احساس سنگینی می کنم و وقتی راه میرم دچار مشکل میشم نوار عصب مشکل نورون حرکتی نشون میده آیا طب سوزنی می تونه کارساز باشه

  پاسخ
  • 2019-05-25 در11:29 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش مؤثری برای اختلالات حرکتی و عصبی-عضلانی است. ولی پاسخ به پرسش شما نیاز به بررسی علت عارضه حرکتی شما دارد. بهتر است پیش از پاسدهی نتایج آزمایشها، نوار عصب و عضله و در صورت وجود عکسبرداری بررسی شود و شما مورد معاینه قرار گیرید.

   پاسخ
 • 2019-05-26 در12:09 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر
  من ۲۹ سالمه و حدود ده ساله مشکل پیسی دارم خیلی اذیت میشم و توی ازدواج و شغل هم همه منو پس می زنن
  طب سوزنی می تونه کمکم کنه ؟

  پاسخ
  • 2019-05-29 در6:42 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   پیسی یا ویتیلیگو بیماری پوستی مهمی است که می تواند با تغییر رنگ پوست اثر گاه ناخوشایندی بر ظاهر فرد داشته باشد. درمان این عارضه چه از طریق دارو + پرتو درمانی چه از طریق طب سوزنی نیازمند تکرار و حوصله زیادی است چرا که دوره درمان نسبتا طولانیست و پاسخدهی آرام و تدریجی. بنابراین پیش از تصمیم برای شروع درمان خود را برای یک ماراتون چندماهه آماده کنید.

   پاسخ
 • 2019-06-03 در5:05 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آقای دکتر
  من ۳۳ سالمه و از چند سال پیش طی اتفاقاتی مثل از دست دادن شغل که تو زندگیم افتاد دچار عارضه های عصبی شدم که از اضطراب شدید و بی خوابی شروع شد به پارانویا و بعد مانیا و بعد به افسردگی انجامید و دکتر ها احتمال دو قطبی دادند. آن تحت درمان هستم و سدیم والپروات و کوئتیاپین و آلپرازولام مصرف میکنم و به تازگی هم سیتالوپرام شروع کردم. من الآن با عارضه هایی مثل ناآرامی و بی حوصلگی و بیخوابی و افسردگی و افکار خودکشی دست و پنجه نرم میکنم. آیا طب سوزنی برای من کاربرد دارد؟

  پاسخ
 • 2019-06-03 در5:10 ب.ظ
  پیوند یکتا

  در ادامه چیزی که یادم رفت بگم اینه که در پروسه درمان مشخص شد که من کم کاری تیرویید هم دارم.

  پاسخ
  • 2019-06-08 در6:52 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی با بهبود عملکرد مغز و کاهش اضطراب و استرس در بسیاری از بیماریهای روحی نقش قابل توجهی دارد. با این وجود پیش از معاینه و بررسی دقیقتر نمی توان در مورد اثربخشی این تکنیک در مورد خاص شما نظر داد.

   پاسخ
 • 2019-06-12 در12:46 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آقای دکتر.وقتتون بخیر.من دانشجو هستم ۲۰ سال سن دارم.مشکلی ک من دارم اینه ک عصب هفتم لبم از یک طرف ضعیف کار میکنه و در حین صحبت کردن ومخصوصا خندیدن،سمت چپ لبم ب سمت پایین کشیده میشه.از بچگی این مشکل رو داشتم و مادرزادی هست.خب همچین مشکلی واقعا در پیش نرقتن روند طبیعی زندگی خیلی تاثیرگذاره.آقای دکتر سوالم اینه، آیا واقعا کسی تا حالا بوده ک این مشکلش مادرزادی بوده باشه و با طب سوزنی کاملا خوب شده باشه؟ممنون

  پاسخ
  • 2019-06-12 در1:08 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   فلجی های عصبی-عضلانی علل متفاوتی دارند و ممکن است مادرزادی یا اکتسابی باشند (بعضی علل اکتسابی در حین تولد یا حتی پیش از آن رخ می دهد). طب سوزنی با تحریک اعصاب و عضلات به بسیاری از بیماران کمک شایانی می کند. بی شک هرچه طول مدت درگیری بیمار کوتاهتر باشد شانس پاسخدهی بیشتر خواهد بود و بیمارانی که سالها درگیر بیماری بوده اند نیازمند درمان طولانیتری هستند. با این وجود شانس درمان در همه بیماران وجود دارد و اینکه بیماری شما بیش از ۱۰ سال طول کشیده است به معنی عدم امید به بهبود نیست.

   پاسخ
 • 2019-06-15 در12:58 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام.ایا طب سوزنی در درمات تعریق های شدید نقاط مختلف بدن مورد استفاده قرار میگیرد

  پاسخ
  • 2019-06-15 در3:47 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   هایپرهیدروسیس یا تعریق بیش از حد مشکل عمده ایست که به نسبت محل (های) درگیر می تواند عوارض گاه بسیار ناخوشایندی برای بیمران ایجاد کند. این بیماری معمولا طی سالهای زیادی از عمر فرد درگیر مشاهده می شود که بیشتر آن را سالهای فعال و مهم نوجوانی و جوانی تشکیل می دهد. از میان روشهای درمانی طب سوزنی روش قابل توجهی است که در بیش از ۵۰% بیماران با بهبود چشمگیر همراه است. برتری آن بر سایر روشهای درمانی کم عارضه بودن آن است.

   پاسخ
 • 2019-06-18 در11:51 ب.ظ
  پیوند یکتا

  ببخشید با طب سوزنی میشه لرزش دست کنترل کرد؟مادرم بدلیل استرس و ناراحتی که دارن لرزش دست دارن چند ماه میخواستم بدونم تاثیری داره؟اگر داره تا چه اندازه تاثیر میزاره؟

  پاسخ
  • 2019-06-22 در7:52 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   لرزش دست و سایر اعضای بدن به دلایل متفاوتی بروز می کند و بر اساس علت عارضه نوع درمان متفاوت است. لرزش دستی که بر اثر استرس ایجاد می شود معمولا بهترین پاسخ را به طب سوزنی دارد.

   پاسخ
 • 2019-06-21 در11:23 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام و خسته دنباشید . قیمت هر دوره درمان با روش طب سوزنی چقدر میشود ؟ ممنون بابت پاسخ گوییتون

  پاسخ
  • 2019-06-24 در10:13 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   از آنجا که روشهای مختلف درمانی برای بیماریهای مختلف موجود است، هزینه درمان پیش از مراجعه به پزشک و بررسی روند درمان قابل محاسبه نیست. برای اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۰۱۹۴۲۷۲۱۹ ویا ۰۹۰۲۰۰۲۷۲۱۹ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 • 2019-07-02 در10:43 ب.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام خدمت اقای دکتر “افسردگی های فصلی با طب سوزنی قابل درمان هست یا نه؟

  پاسخ
  • 2019-07-03 در2:36 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   افسردگی های دوره ای معمولا در دو گروه عمده قرار می گیرند: افسردگیهای دو قطبی و افسردگیهای فصلی. در موارد افسردگی دو قطبی بیمار دوره های افسردگی و سرخوشی دارد که گاه شدت بیماری در دوره های سرخوشی کم و قابل اغماض است و بیمار تنها با شکایت دوره های افسردگی مراجعه می کند. در سوی مقابل برخی بیماران در فصهای خاصی از سال دچار حمله های افسردگی می شوند و در نیمه دیگر سال زندگی تقریبا طبیعی دارند. این بیماری معمولا به عنوان نوعی از افسردگی عمده (MDD) طبقه بندی می شود. بیشتر موارد افسردگی فصلی در فصول سرد سال اوج می گیرد و بیمار با درگیری افسردگی در بیشتر یا تمام روزهای فصل سرد، پرخوابی، پرخوری، افزایش وزن، جمع گریزی، بی حالی و … مراجعه میکند. در موارد نادرتری شیوع بیماری در فصول گرم سال است و علایم اصلی شامل اختلال خواب، بی اشتهایی، بیقراری، اضطراب، پرخاشگری و کاهش وزن می باشد.
   از میان این سه دسته بیماری، به ترتیب دسته سوم (فصلی تابستانه)، دوم (فصلی زمستانه) و اول (دوقطبی) بهترین پاسخدهی را به طب سوزنی دارند.

   پاسخ
 • 2019-07-03 در2:22 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با عرض سلام و خسته نباشید.ببخشید بنده مردی ۲۰ ساله هستم قدم ۰ ۱۶ هست میخواستم ببینم طب سوزنی یا سنتس توی رشد قد بنده تاثیر داره؟و چقدر میتونه موثر واقع بشه؟

  پاسخ
  • 2019-07-03 در3:59 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی و سایر روشهای غیرتهاجمی مؤثر بر افزایش قد تنها در صورتی قابل استفاده اند که صفحات رشد فرد متقاضی باز باشد. این صفحه ها معمولا در نیمه اول دهه سوم زندگی آقایان و نیمه دوم دهه دوم زندگی خانمها بسته می شوند. بهترین زمان درمان در دوره بلوغ است که بدن آمادگی بیشتری برای رشد قدی دارد. پس از آن میزان پاسخدهی بتدریج کاهش می یابد تا نهایتا با بسته شدن صفحه رشد به پایان می رسد. سن ۲۰ سالگی سن ایده آلی برای درمان نیست ولی احتمالا شانس درمان هنوز از بین نرفته است. برای تعیین دقیقتر میزان شانس پاسخدهی نیاز است که عکسبرداری از مچ دست شما انجام شود.

   پاسخ
 • 2019-07-11 در8:02 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام
  من چند ماهه مچ پای راستم درد شدید داره . درد از کف پا شروع شد و الان مچم درد میکنه. چند تایی دکتر رفتم ولی نتیجه نگرفتم. چون mri هم نمیتونم بدم تشخیص قطعی ندادن. در سالیان گذشته مفصل ران به شدت درد گرفت که تشخیص پوکی گذرای مفصل دادن و خوب شد.

  میخواستم ببینم میتونم خدمت برسم و طب سوزنی کمکی میکنه؟

  پاسخ
  • 2019-07-15 در2:57 ب.ظ
   پیوند یکتا

   یا سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش مؤثری در دردهای عضلانی-اسکلتی و مشکلات مفاصل است که در بسیاری از بیماریهای این اندامها باعث بهبود چشمگیر و یا درمان کامل می گردد. با این وجود در مورد بیماری شما پیش از معاینه اندام و یرسی سوابق پزشکی و نتایج آزمایشها نمی توان پاسخ روشنی داد.

   پاسخ
 • 2019-07-14 در5:45 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آقای دکتر
  خانمی هستم ۳۸ ساله ..حدود هشت کیلو اضافه وزن دارم ..میخواستم بدونم با طب سوزنی میتونم این اضافه وزن رو از بین ببرم ؟ اگر پاسخ شما مثبت است در طول چه دوره زمانی این کار صورت میگیرد؟

  پاسخ
  • 2019-07-15 در2:16 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما

   طب سوزنی روش مؤثری برای کاهش وزن است و روشهای متفاوتی بر اساس آن قابل ارائه به بیماران است مانند الکترواکوپانکچر و امبدینگ. با توجه به شرایط جسمانی و کاری و سبک زندگی هر فرد روش بهترین روش درمان می تواند متفاوت باشد. میزان پاسخدهی در افراد مختلف یکسان نیست و بستگی به فاکتورهای بسیاری مانند سن وضعیت جسمانی، رژیمهای غذایی، سبک زندگی، میزان فعالیت بدنی، نوع روش درمانی و … دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله طب سوزنی در درمان چاقی در همین وبسایت مراجعه نمایید.

   پاسخ
 • 2019-07-22 در11:53 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آقای دکتر۳۶ساله هستم مدت دوسال است وزوز گوش دارم آیا با طب سوزنی از بین میره وزوز گوشم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  پاسخ
  • 2019-07-22 در2:56 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   وزوز گوش بیماری خوشخیم اما آزاردهنده ایست که پاسخدهی بسیار ضعیفی به روشهای درمانی مختلف مانند دارودرمانی و … دارد. با این وجود بیش از نیمی از بیماران به درمان با کمک طب سوزنی پاسخ چشمگیری می دهند. در این بیمارن معمولا دوره درمان به نسبت طولانیست و نیاز به ۲۰ تا ۳۰ جلسه درمانی تا حصول نتیجه هست.

   پاسخ
 • 2019-07-31 در4:14 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من یک دیابتیم که چند ساله دست چپم با لا نیمرود میگن فریزشده دست راستم نیز شده فیزیوتراپی بسیاررفته ام خوب نشده دیروز گفتن بیافیزیوتوارپی همراه بادردشدید وسوزن درمانی طرف فیزیوتراپه سوزنهارابه برق هم متصل میکند ازوضعیت قلبم اطلاعی ندارم دریک درمانگاه کارمیکند بروم ۵۱سالمه ۴۵ساله قندخون دارم سپاسگزارم.

  پاسخ
  • 2019-07-31 در7:59 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش مؤثری برای شانه منجمد (frozen shoulder) است که ا کمک باکوپانکچر و ماکسی باسشن بهب هبود حرکت و درد در بیماران کمک زیادی می کند. روش مورد استفاده در فیزیوتراپی با طب سوزنی متفاوت است و به سوزن خشک (dry needling) معروف است. برای آگاهی از میزان اثربخشی آن از همکاران فیزیوتراپیست می توانید کسب اطلاع کنید. روش درمانی مورد استفاده در کلینیک طب سوزنی شیراز بر اساس طب سنتی چینی است که با درد زیادی همراه نیست و بیشتر بیماران از نتیجه درمان رضایت دارند.

   پاسخ
 • 2019-08-03 در8:46 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام .من حدود ۳ ساله که کف پاهام به صورت دائمی و شدید میسوزه ولی داغ و گرم نیست . تمام ازمایشات مربوط به قند و چربی و کبد و تیرویید و غیره و انجام دادم که همشون نرمال هستن . نوار عصب عضله هم از پاهام گرفتم که نرمال بوده . ام ار ی از کمرم هم گرفتم مشکلی نداشتم . دکتر زیاد رفتم همه یا ویتامین b با امپول نوروبین و تقویتی یا قرص گاباپنتین بهم دادن که چندین مرحله استفاده کردم اما هیچ بهبودی نداشتم . چند بار حجامت عام و خاص و همچنین فصد از بازوهام و پاهام انجام دادم ولی بهتر نشدم . واقعا دارم کلافه میشم احتی الان سوزش و تو زانوهام و بالای زانوهام توی ران پاهام هم حس میکنم . ایا با طب سوزنی میشه این مشکل من و درمان کرد ؟

  پاسخ
  • 2019-08-03 در11:44 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   آسیب عصبی محیطی یا Peripheral neuropathy بیماری آزاردهنده ایست که با علایم کاهش حس یا افزایش حسهای مزاحم در ناحیه جوراب و /یا دستکش شروع شده و به تدریج گسترش می یابد. عامل ایجاد کننده در بیشتر موارد برخورد با سموم است مانند الکل، قند خون کنترل نشده، داروهای شیمی درمانی، آفت کشها یا کمبود بعضی مواد مغذی مانند ویتامینها. در برخی موارد بیماریهای مزمن مانند اختلالات کلیه، بدخیمی ها، بعضی عفونتها، برخی بیماریهای خودایمن و … نیز باعث بروز این عارضه می گردند. بر این اساس درمانی که تا کنون برای شما انجام شده است از نظر علمی کاملا صحیح بوده است. با این وجود بسیاری بیماران به درمانهای معمول پاسخ نمی دهند و در بعضی حتی با وجود درمان بیماری گسترش می یابد. طب سوزنی روش درمانی مؤثری در بسیاری از این بیماران است که از گسترش بیماری جلوگیری کرده و آسیب را کاهش می دهد.

   پاسخ
 • 2019-08-03 در12:58 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام،میخواستم بدونم با روش طب سوزنی امکان کوچک کردن و فرم دهی بینی به صورت دائم وجود دارد ؟

  پاسخ
  • 2019-08-03 در1:02 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه برخلاف برخی تبلیغات، سایز بینی در بیشتر افراد با کمک طب سوزنی قابل تغییر پایدار نیست. در گروه اندکی از بیماران که به دلایل مختلف بینی ورم کرده دارند، طب سوزنی می تواند ورم بینی را کاهش داده و به بهبود ظاهر بینی کمک کند. ولی این تغییر هیچ شباهتی به تغییرات بینی بر اثر عمل جراحی زیبایی ندارد. بهترین راه برای اصلاح اختلالات ظاهر بینی همچنان عمل جراحی زیبایی است.

   پاسخ
 • 2019-08-05 در3:06 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام دکتر.خانم من دیسک کمر داره. ۳۱ سالشه..وزنش ۸۷ .قد ۱۶۵.کمر درد داره و پا درد .کمرش قفل میشه جوری که توان ایستادن یا راه رفتن نداره .مثلا ربع ساعت ایستاده نمیتونه. .وقتی نیم ساعت راه میره زمین گیر میشه.به دکتر مراجعه کردیم گفت تا یک ماه دارو بخوره ،اگر رفع نشد باید عمل لیزر یا جراحی انجام بدم.دارو استفاده کردم نتیجه نگرفتم.میخواستم نظر شما بگیرم .یعنی واقعا بیماری من فقط باید عمل بشه؟.به نظرشما چکارباید کرد؟

  پاسخ
  • 2019-08-07 در8:38 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   درگیری دیسکهای بین مهره ای بیماری مهمی است که درصد بسیار بالایی از جامعه را درگیر می کند. با توجه به درد، حس ناخوشایند و محدودیت حرکت ایجاد کرده تأثیر بسزایی بر زندگی افراد می گذارد. بدین دلیل درمان این عارضه اهمیت ویژه ای دارد. از آنجا که وظیفه ستون مهره ها علاوه بر ایجاد امکان حرکت در گردن و کمر، محافظت از نخاع می باشد، درمان عوارض دیسک باید به بهترین شکل ممکن انجام شود تا حس و حرکت بیمار مختل نشود. متاسفانه بدون بررسی نتایج MRI و معاینه نمی توان در مورد نحوه درمان همسر شما نظر داد. ولی با توجه به اینکه همکار جراحی که ایشان را معاینه کرده اند دارو تجویز کرده و دستوری برای عمل اورژانسی نداده اند می توان تصور کرد که عارضه جدی و خطرناک نبوده است. بنابراین، طب سوزنی می تواند در مورد همسر شما کارگشا باشد.

   پاسخ
 • 2019-08-12 در3:19 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  من پسری هستم.۱۰ سال پیش مبتلا شدم به میلیت عرضی ,مهره های t12,l4,l5 درگیر شدند.ماهیچه های ساق پام بسیار کوچک شدند و کف پاهام گود.مشکل دفع ادرار و مدفوع دارم همچنین زود انزال هستم.
  ایا طب سوزنی پس از ۱۰ سال مثمر ثمر هست؟؟

  پاسخ
  • 2019-08-17 در11:00 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   میلیت یا التهاب اعصاب عارضه مهمی است که به نسبت محل درگیری می تواند عایم بیشماری ایجاد نماید. در بسیاری از بیماران علایم گذراست و با بهبود التهاب برطرف می گردد ولی در گروهی ا بیماران التهاب ادامه دار شده و یا شدت عارضه به حدی است که تا مدتها پس از بهبود عوارض بیماری همچنان باقی می ماند. طب سوزنی در کاهش شدت، وسعت و طول درگیری در دوره حاد بیماری و توانبخشی بعد از آن می تواند مؤثر باشد. با این وجود هرچه درمان زودتر شروع شود اثربخشی بیشتر است. متأسفانه در مورد شما ۱۰ سال از آغاز بیماری گذشته است و این باعث سخت تر شدن درمان می شود. هرچند این به معنای نا امیدی از نتیجه گیری نیست.

   پاسخ
 • 2019-09-21 در3:26 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر
  طب سوزنی در بهبود کیفیت اسپرم برای افرادی که اسپرم ضعیف دارند تا چند درصد باعث بهبودی میشه؟

  پاسخ
  • 2019-09-21 در4:13 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   میزان پاسخدهی در بیماران مختلف متفاوت است و بستگی به شرایط فرد، علت کاهش کیفیت اسپرم، سن بیمار و درمانهای جانبی دارد. با این وجود تا ۶۰ برابر افزایش تعداد اسپرمهای فعال در بیماران مراجعه کننده به کلینیک طب سوزنی شیراز هم مشاهده شده است.

   پاسخ
 • 2019-09-23 در12:13 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام، وقت بخیر.
  آیا طب سوزنی برای حفظ AMH در خانمها در کنار پایین آوردن سطح هورمون FSH در فردی که فعلا تمایل به بارداری ندارد، برای حفظ قدرت باروری راه حل خاصی دارد؟

  پاسخ
  • 2019-09-23 در7:11 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   هرچند باروری اهمیت زیادی در زندگی بیشتر افراد بویژه بانوان دارد، کاهش زود هنگام فعالیت هورمونی و ساختاری سیستم تناسلی (تخمدانها، رحم و ضمایم آنها) تأثیر منفی بزرگتری از ناباروری بر سلامت جنسی و عمومی بانوان دارد. طب سوزنی با بهبود خونرسانی، تقویت و تحریک این سیستم باعث بهبود عملکرد سیستم تناسلی می شود. بر این اساس بسیاری از بانو.انی که به دلایل مختلف درگیر نارسایی زودرس تخمدان شده اند بدون توجه به داشتن یا نداشتن برنامه بارداری می توانند از فواید طب سوزنی بهره جویند.

   پاسخ
 • 2019-09-23 در10:58 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید
  من دوره آموزش طب سوزنی رو به صورت خصوصی دیدم و دنبال مدرک هستم از جای معتبر، رشتم مهندسی بوده، انقدر علاقه دارم که بازم تمایل دارم کارآموزی کنم .اگر میتونین راهنماییم کنیم خدمت برسم ممنون میشم.چه در مورد گرفتن مدرک چه کارآموزی پیش خودتون یا همکارانتون.متشکرم

  پاسخ
  • 2019-09-23 در7:35 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه بر اساس قوانین حال حاضر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تنها کسانی می توانند به فعالیت قانونی در زمینه طب سوزنی بپردازند که دارای مدرک دکترای پزشکی باشند و در یکی از دانشگاههای معتبر و مورد تأیید این وزارت در خارج از کشور دوره تخصصی طب سوزنی را گذرانده باشند. هیچ یک از دوره های آموزشی موجود در ایران مدرک معتبر طب سوزنی را صادر نخاهد کرد. اعضای اصلی و مورد تأیید انجمن علمی طب سوزنی شیراز می توانند طبق قوانین این انجمن دوره های کوتاه مدت آموزشی برای پزشکان علاقه مند برگزار کنند که در صورت تمایل در مطب خصوصی و بدون استفاده رسمی از عنوان متخصص طب سوزنی از این هنر استفاده نمایند. با این وجود این دوره ها هم به ارائه مدرک معتبر منتج نمی شود.

   پاسخ
 • 2019-09-29 در8:11 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  حداقل تعداد جلسه های طب سوزنی برای اثربخشی بهتر باید چند جلسه باشه؟

  پاسخ
  • 2019-09-29 در1:54 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   حداقل تعداد جلسه ها بستگی به نوع بیماری، شرایط بیمار شامل سن، جنس، توان بدنی و … و نیز بیماریهای دیگری که بیمار را تحت تأثیر قرار می دهند دارد. به همین دلیل ممکن است در فردی خاص تنها یک جلسه درمانی کافی باشد و دیگری نیاز به ده ها جلسه درمانی داشته باشد.

   پاسخ
 • 2019-10-01 در6:58 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام
  آیا با طب سوزنی امکان درمان کیست شکلاتی و اندومتریوز وجود دارد؟و اگر جواب مثبت است لطفا بفرمایید چند جلسه؟

  پاسخ
  • 2019-10-02 در10:28 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش بسیار موفقی در بهبود و درمان اندومتریوز است. بیماران بسیاری پس از دریافت این روش کاهش چشمگیری در علایم و دردهای حاصل از این بیماری داشته و در سونوگرافی نیز کاهش سایز توده اندومتریوز قابل مشاهده خواهد بود. تعداد جلسات بستگی به سن بیمار، طول مدت درگیری و وسعت درگیری دارد. با این وجود حداقل تعداد جلسات ۱۰ جلسه درمانی است.

   پاسخ
 • 2019-10-06 در3:17 ب.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام وخسته نباشیدخدمت اقادکتر…میخاستم بدونم باطب سوزنی میشه صورتی چاق نداشته باشیم

  پاسخ
  • 2019-10-07 در12:22 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای مؤثر، کم خطر و شایع در انواع اهداف زیبایی است. ولی از آنجا که این تکنیک درمانی روشی طبیعی است و بر اساس تحریک بافتهای بدن عمل میکند، میزان پاسخدهی بستگی به شرایط بدنی فرد و عوامل فردی دارد.

   پاسخ
  • 2020-10-01 در11:00 ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام آقای دکتر
   ۴سال وزوز گوش دارم
   طب سوزنی میتواند وزوز گوش را درمان کند؟

   پاسخ
   • 2020-10-03 در10:05 ق.ظ
    پیوند یکتا

    با سلام و سپاس از پرسش شما،

    وزوز گوش بیماری مهمی است که ممکن است سالهای زیادی از زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد و از کیفیت زندگی بکاهد. علاوه بر اینکه این عارضه خود یک بیماری جدی است، می تواند نشانه ای از بیماریهای دیگر مانند اختلالات کلیوی، بیماریهای دستگاه تناسلی و یا سیستم شنوایی تعادلی باشد. بنابراین تمام بیماران مبتلا به این عارضه نیازمند بررسی دقیقتر هستند. طب سوزنی روش مناسبی برای درمان درصد قابل توجهی از بیماران مبتلا به وزوز گوش می باشد.

    پاسخ
 • 2019-10-14 در10:58 ب.ظ
  پیوند یکتا

  ایا طب سوزنی در رابطه با ریزش مو کارایی داره

  پاسخ
  • 2019-10-16 در7:25 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در بسیاری از موارد کم مویی و ریزش مو می تواند مؤثر باشد. در بیمارانی که ریزش موی فعال دارند، طب سوزنی می تواند در بسیاری موارد شدت ریزش را کاهش داده و به بهبود کیفیت و ضخامت مو بیانجامد. در موارد کچلی های منطقه ای معمولا با سرعت خوبی تغییرات قابل مشاهده است. در موارد کم پشتی نیز در صورتی که پیازهای هرچند ضعیفی موجود باشند، احتمال بهبود بسیار بالاست. کچلی های عمومی و مردانه در مقابل پاسخدهی ضعیفتری دارند.

   پاسخ
 • 2019-10-18 در3:52 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ..واقعا وقتی دیدم با حوصله به تمام پرسش ها پاسخ دادید بسیار متعجب شدم چون کمتر سایتی را دیدم که این چنین احترام بگذاره و پاسخ همه را بدهند….آقای دکتر آیا مشکلات کلیوی مثل نارسایی و عفونت کلیه یا سنگ کلیه را میشه با طب سوزنی درمان کرد؟
  آیا هایپرپلازی پروستات رو میشه با طب سوزنی درمان کرد؟
  آیا برای آنمی هم در طب سوزنی راه درمانی وجود داره یا خیر؟

  پاسخ
  • 2019-10-21 در12:50 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از لطف و پرسشهای شما،

   برخی مشکلات مانند عفونت و سنگ کلیه نیازمند دارودرمانی سریع و مناسب هستند و طب سوزنی کمک چندانی به این مشکلات نمی کند. در موارد نارسایی حاد کلیه اگر هنوز کلیه ها مقداری فعالیت داشته باشند، طب سوزنی می تواند به بهبود شرایط کمک شایانی کند. هرچند به هیچ وجه نباید درمان دارویی یا دیالیز را متوقف کرد مگر با نظر متخصص داخلی کلیه پس از انجام آزمایشهای لازم و اطمینان از سلامت این اندام.
   در موارد هایپرپلازی پروستات ابتدا باید از خوشخیم بودن آن اطمینان یافت. درصورت بدخیمی بلافاصله نیازمند به اقدام درمانی توسط متخصصین محترم اورولوژیست می باشد. در موارد خوشخیمی طب سوزنی می تواند به بهبود علایم کمک کند. توجه به این نکته ضروریست که داروهای زیادی در پزشکی معمول (نوین) و سنتی برای بهبود علایم بزرگی پروستات وجود دارد. با توجه به طبیعت مزمن و طولانی بیماری بهتر است ابتدا دارو درمانی را مد نظر قرار داد و درصورت عدم پاسخ مناسب به داروها از طب سوزنی استفاده کرد.
   کم خونی یا آنمی بیماری مهمی است که انواع بسیاری دارد مانند اختلالات ژنتیکی، کمبود آهن و …. طب سوزی با تحریک مراکز خون ساز می تواند نقشی مکمل در درمان این بیماری داشته باشد ولی بیمار را از درمان با کمک روشهای معمول بی نیاز نمی کند.

   پاسخ
 • 2019-11-30 در3:01 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام اقای دکتر وقت بخیر. بنده مشکل لاغری صورت دارم ایا با طب سوزنی مشکلم حل میشه

  پاسخ
  • 2019-11-30 در5:32 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   لاغری چهره علل مختلفی دارد از توارث تا مشکلات هورمونی و …. برخی از لاغریها را می توان با کمک طب سوزنی بهبود بخشید و برخی را نه. برای پاسخدهی بهتر به پرسش شما نیاز است مورد معاینه و بررسی سوابق درمانی قرار گیرید.

   پاسخ
 • 2019-12-06 در6:27 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام علیکم احتراما درخصوص بیماری نازایی به عرض برسانم که:
  مرد مبتلا به سندرم کارتاژنر می باشد و در مایع منی هیچ اسپرمی وجود ندارد ولی تمام هرمون ها عادی می باشد و با نمونه برداری از بیضه اسپرم ضعیفی یافت گردید آیادر طب سوزنی راه درمانی دارد؟ با تشکر فراوان

  پاسخ
  • 2019-12-07 در12:21 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   در سندرم کارتاجنر حرکت تاژکها مختل می شوند که این مسأله تأثیر چشمگیری بر کاهش توانایی باروری آقایان دارد. طب سوزنی با بهبود عملکرد نسبی این بخش اثری هرچند اندک بر بهبود وضعیت بیماران دارد. اما متأسفانه معمولا این تغییر به حدی نیست که به درمان مشکل نازایی بیماران بیانجامد.

   پاسخ
 • 2019-12-11 در12:33 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام خدمت جناب دکتر ،من چند سالی هست دچار درد در ناحیه گردن و شانه و کتف و کمر هستم یه جورایی خشک شده الان حدود شش ساله درد من شدید هست دکترای زیادی رفتم گفتن مشکل خاسی نداری گردنم هم به طرفین یا بالا و پایین گردشش خیلی کمه طب سوزنی به من کمک میکنه با تشکر

  پاسخ
  • 2019-12-11 در11:03 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   اختلالات ماهیچه ای و مفاصل مانند شانه یخ زده، خشکی گردن و کمر و … بیماریهای مهمی است که با وجود خوش خیم بودن کیفیت زندگی را بسیار تحت تأثیر قرار می دهد. علل مختلفی می تواند منجر به این بیماریها شوند. برای پاسخ دقیقتر به پرسش شما بهتر است آزمایشها و نتایج عکسبرداری مورد بررسی قرار گیرد. با این وجود اکثر بیماران با مشکلات اینچنینی پاسخدهی خوبی به طب سوزنی دارند.

   پاسخ
 • 2019-12-11 در8:51 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام خدمت جناب آقای دکتر
  ممنون از پاسخگویی
  جناب دکتر من از تابستان دچار کمر درد شدم
  و به چند دکتر ارتوپد مراجعه کردم و چون از نظر عمومی در دم گاهی بود و موقع معاینه خوب بودم هیچ کدام از سه دکتری که رفتم تشخیص دیسک نمی‌دادم
  و همه با عکس عادی سیاه و سفید و آزمایش می‌گفتند که کمبود شدید ویتامین دی داری و کم خونی و چربی داری

  تا اینکه به خواسته خودم از آخرین دکتر عکس ام آر آی خواستم و در عکس مشخص شد دیسک بزرگ مهره ۵و۴دارم
  دکتر مغز اعصاب گفتن باید عمل کنی
  ولی واقعیت من دردها رو تابستون که پیش اون سه دکتر ارتوپد رفته بودم گذرانده بودم حالا با رعایت و داروها

  وکلا الان خوبم ۳۷سال سن دارم و خانه دارم
  گاهی کمرم سنگین میشه و پان درد می‌کنه
  ولی نه در حدی که مانع فعالیت زندگیم بشه و روال عادی زندگیم داره سپری میشه
  الان مشغول رفتن به آبدرمانی هستم
  و شنیدم تب سوزنی هم پاسخ میده
  می‌خوام بدونم به نظرتون اگه بیام این درد من التیام میده. و اینطوریه که اگه دوره درمان تمام بشه آیا من بهبود پیدا میکنم یا فقط مسکن هست
  چون فعلا بعد از آبدرمانی کلا درد کمی که داشتم هم خیلی خوب شده
  و قرار هست بعد از اتمام کلاس آبدرمانی به فیزیوتراپی برم
  اگر درمان هست نه مسکن می‌خوام بیام
  چون فعلا با وجود دیسک درد ندارم در گزارش ام آر آی نوشته دیسک لارج مهره ۴و۵
  ممنون میشم پاسخگو باشد

  پاسخ
  • 2019-12-11 در10:57 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،
   مشکلات دیسکهای بین مهره ای در بسیاری از بیماران جوان با روشهایی مانند فیزیوتراپی، آب درمانی و طب سوزنی قابل بهبود و حتی درمان است. خوشبختانه شما به آب درمانی پاسخدهی بسیار خوبی داشته اید و ادامه این روند شاید بتواند شما را کاملا از جراحی بی نیاز کند. پیشنهاد من به شما این است که پس از پایان دوره فیزیوتراپی مجددا به پزشکان جراح مراجعه فرمایید تا تغییرات ایجاد شده در این مدت را بررسی کنند. پس از آن شاید سالها نیاز به هیچ درمان دیگری نداشته باشید و با کمک روشهایی که توان ماهیچه های کمر را بهبود می بخشد و بهبود سبک زندگی بتوانید زندگی راحت و بدون دردی را تجربه کنید. در صورتی که باوجود روشهای درمانی انجام شده همچنان نیازمند درمان بودید، طب سوزنی می تواند روش مؤثری باشد.

   پاسخ
 • 2019-12-16 در9:23 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام.وقت ب خیر‌
  آیا طب سوزنی برای کاهش سایز و لیفتینگ سینه های بزرگ و افتاده واقعا موثره؟طول درمان طولانیه؟
  آیا طب سوزنی برای جوانسازی و رفع لکه و…. پوست صورت موثره؟ممنون از پاسخگویی شما.

  پاسخ
  • 2019-12-16 در6:09 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی و روشهای جانبی آن مانند بادکش و لیفت با نخ همگی می توانند به تغییر سایز و بهبود ظاهر سینه بیماران کمک کنند. بهترین روش درمانی برای هر فرد متفاوت است و بر اساس سن، بافت اندام، سایز اندام و … انتخاب خواهد شد. بر اساس وضعیت بیمار و روش انتخابی، طول جلسات بین تنها یک جلسه تا چند دوره ۱۰ جلسه ای می تواند متغیر باشد.

   یکی از شایعترین علل مراجعه به کلینیکهای طب سوزنی، زیباسازی و جوانسازی پوست است. طب سوزنی با بهبود خونرسانی پوست و تحریک ساخت کلاژن و ایجاد گره های کلاژنی به بهبود ظاهر پوست کمک شایانی می کند.

   پاسخ
 • 2020-01-09 در10:10 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر بنده دارای درد در ناحیه اعصاب سه قلو سر می باشم که با مراجعات مکرر و مداوم به متخصص مغز و اعصاب هم نتوانسته موثر باشد بطوریکه گاهی اوقات هرروز و یا یکروز درمیان دچار حمله های شدید درد این ناحیه می شوم که با بستری شدن و تزریق پتدین ارام می شوم و یا خوردن داروی لایریکا کمی بهتر می شوم خواهش میکنم اگر طب سوزنی میتواند کمک کند منو راهنمایی نمایید چون این درد تمام زندگیم را دچار مشکل کرده سپلس

  پاسخ
  • 2020-01-11 در10:37 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   درد صورت که در بسیاری موارد بر اثر التهاب و آسیب عصب سه قلو می باشد که بیماران درگیر را به شدت آزار می دهد. درد در بعضی موارد به حدی زیاد است که بیمار را دچار مشکلات روحی مانند افسردگی و … می کند. در این موارد گاه بیماران مبتلا مجبور به انجام عمل جراحی و قطع عصب درگیر می شوند که این روش نیز در همه بیماران منجر به بهبود نخواهد شد. طب سوزنی روش مؤثری در بهبود علایم و کاهش درد در این ناحیه است. بیماران متعددی پس از چند جلسه طب سوزنی تغییر شگرفی در کیفیت زندگی خود به دنبال کاهش درد را گزارش کرده اند.

   پاسخ
 • 2020-04-13 در3:55 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید. من ۲۷ سالمه و حدود دو سال پیش به سندروم کوگان مبتلا شدم. و شنواییم و از دست دادم. هر دو گوش. آیا طب سوزنی میتونه کمکی به من کنه؟

  پاسخ
  • 2020-04-13 در10:12 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   سندرم کوگان بیماری خودایمنی است که با آسیب به بینایی و شنوایی و مشکلات تعادلی بروز می کند و در صورت عدم درمان می تواند آثار طولانی مدت خطرناکی برجا بگذارد. طب سوزنی در مراحل ابتدایی بیماری با کنترل التهاب می تواند روند بیماری را کاهش دهد. در موارد طولانی مدت بیماری که آسیب شکل گرفته است، طب سوزنی در درصئی از بیماران می تواند با تحریک های عصبی باعث بهبود عملکرد سیستمهای حسی شده و به بازتوانی بیمار منجر گردد.

   پاسخ
 • 2020-05-01 در12:49 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام دکتر من نه سال دیابت دارم دو ساله که نعوظ م رو از دست دادم همه دکتر رفتم ولی حل نشده ایا در طب سوزنی حل میشود

  پاسخ
  • 2020-05-02 در8:34 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   ایمپوتنس یا اختلال نعوظ یکی از مشکلات سیستم باروری مردان است که علاوه بر ایجاد مشکلات جسمی، بار روانی زیادی بر فرد درگیر دارد. این اختلال در زمینه بیماریهای گوناگون از جمله دیابت ایجاد می شود. داروهای موجود در بازار که برای این اختلال استفاده می شوند دارای عوارض نسبتا شدید و آزاردهنده ای هستند و پس از چندی اثر خود را بر بیمار از دست داده و در اصطلاح مقاومت ایجاد می کنند. طب سوزنی روش مؤثری برای درصد چشمگیری از بیماران است که می تواند بدون ایجاد عارضه خاص باعث بهبود قابل توجهی در فرد درگیر شود. هرچند در مواردی که عامل زمینه ای ایجاد کننده اختلال نعوظ (مثل دیابت، بدخیمی، بیماری کلیوی و …) همچنان فعال و خارج از کنترل باشد شانس پاسخ دهی کاهش می یابد.

   پاسخ
 • 2020-06-09 در2:17 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام و عرض ادب
  دختری ۲۵ ساله هستم. صورتی به شدت لاغر و استخوانی دارم. میخواستم ببینم طب سوزنی می تونه به چاقی صورت هم کمک کنه یا خیر؟! چه مدت طول می کشه؟!

  پاسخ
  • 2020-06-10 در9:20 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   لاغری صورت علل متفاوتی دارد از اختلالات تغذیه ای، مشکلات هورمونی، عوامل ژنتیک و … در بعضی از این موارد درمان با طب سوزنی سودمند بوده و می تواند باعث بهبود ظاهر شود و در برخی نه. بنابر این نمی توان پاسخ روشنی به پرسش شما داد.

   پاسخ
 • 2020-06-11 در12:04 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام دکتر وقتتون بخیر.
  من ۳۴ سال سن دارم الان ۵ ساله که میگرن دارم طوری میشه که حالت تهوع استفراغ شدید دارم قرص سوماتریپتان استفاده میکنم داره روز به روز شدید تر میشه الان ینج ماهه که روزانه همراهمه. میخاستم ببینم راهی داره یا نه… ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • 2020-06-13 در8:27 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش بسیار مفیدی در درمان انواع سردرد بویژه میگرن است. بیشتر بیماران تغییرات چشمگیری را پس از چند جلسه درمانی با کمک طب سوزنی گزارش می کنند که تا سالها پایدار می ماند. با این وجود پیش از شروع درمان بهتر است علل دیگر سردرد مانند تغییرات فشار خون، اختلاالت آب و الکترولیتها، کاهش قند خون، بیماریهای جمجمه و … بررسی شود.

   پاسخ
 • 2020-06-19 در11:38 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر
  ایا طب سوزنی در درمان زوال عقل موثر هست؟
  پدرم مشکل تکمل رو داره و برای تکلم مشکل داره

  ۶۰ سال هست سن ایشون

  پاسخ
  • 2020-06-20 در11:43 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش تحریکی مناسبی برای بهبود جریان خون مغز و بهبود عملکرد مغز است. با این وجود پاسخدهی بیماران مبتلا به دمانس و پیرمغزی بستگس زیادی به شدت بیماری و وضعیت عملکردی و روانی بیمار دارد.

   پاسخ
 • 2020-06-20 در2:57 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید
  من ۳۹ سالم هس و متاهل هستم و دوسال پیش یه سردردی گرفتم ولی بعد دو هفته خوب شد و دوباره اومد سراغم ولی باز خوب شد،الان حدود ۴۵ روز هس که پشت سرم حال بی حسی داره و گاهی درد میکنه و گاهی هم وسط سرم این اتفاق میوفته،شبها و روز اصلا خواب ندارم حالت کلافه گی و فراموشی و همش منگ هستم،آیا طب سوزنی میتونه به درمانم کمک کنه,لطفا کمکم کنید
  ممنون

  پاسخ
  • 2020-06-20 در5:25 ب.ظ
   پیوند یکتا

   ببخشید ادامه یادم اومد
   زالو رو سرم انداختم ولی فایده نداشت،خاکشیر و کاسنی و تخم شربتی و روغن بنفشه هم چند روزه دارم استفاده میکنم
   ولی منگ بودنم اصلا خوب نشده

   پاسخ
   • 2020-06-20 در6:48 ب.ظ
    پیوند یکتا

    با سلام و سپاس از پرسش شما،

    طب سوزنی روش درمانی مؤثری برای انواع سردرد است. اما سردرد پیشرونده همراه با حس ناخوشایند و بی حسی در بخشهایی از سر نیاز به بررسی دقیقتر و کشف علت بیماری دارد. برای این منظور بهتر است پیش از هر اقدامی معاینه دقیقتر انجام شده و آزمایشها و تصویربرداریهایی صورت پذیرد. ضمناً شاید لازم باشد به همکاران نورولوژیست (متخصص مغز و اعصاب) مراجعه فرمایید.

    پاسخ
    • 2020-06-20 در7:26 ب.ظ
     پیوند یکتا

     دکتر مغز و اعصاب رفتم گفت مشکلی نداری،این بی حسی سرم و گیچ بودنم برام مشکل شده،حواس پرتی دارم و ی لحظه فراموش میکنم کجا هستم،لطفا راهنماییم کنید

     پاسخ
 • 2020-06-20 در7:29 ب.ظ
  پیوند یکتا

  عکس ام ار ای و سی تی اسکن هم دارم ولی همه دکترا گفتن مشکلی ندارم و از ۴۵ روز پیش به این ور هی کم خواب شدم طوری ک دیگه خوابم نمیبره

  پاسخ
  • 2020-06-22 در9:33 ق.ظ
   پیوند یکتا

   لطفا در صورت تمایل به مراجعه به کلینیک طب سوزنی شیراز، تمام عکسها و آزمایشها را همراه داشته باشید تا مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

   پاسخ
 • 2020-08-14 در9:01 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر
  ببخشید پسر من ۱۲ سالشه ومشکل تنبلی روده داره . می خواستم بدونم با طب سوزنی درمان میشه

  پاسخ
  • 2020-08-15 در8:28 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   با توجه به اهمیت خوراک در حفظ سلامت، بسیاری از مشکلات و بیماریها ریشه در دستگاه گوارش دارند. از این رو در طب چینی تأکید زیادی بر درمان مشکلات گوارشی شده است. از جمله طب سوزنی درمان مؤثر و بی خطری برای بیشتر بیماران مبتلا به مشکلات گوارشی است.

   پاسخ
 • 2020-08-26 در9:04 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وادب جناب دکتر وعرض خدا قوت به شما وهمکاران محترم آیا در مرکز درمانی شما فصد خون از طریق نیشتر زدن به رگ و نه با آنژیو کت وسرنگ، انجام پذیر هست.. بنده مشکل غلظت خون دارم.. در پناه خداوند سلامت باشید ان شاء الله 🙏

  پاسخ
  • 2020-08-26 در4:11 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   در کلینیک طب سوزنی شیراز در حال حاضر تنها تکنیکهای طب سنتی چینی انجام می شود. جهت انجام فصد خون می توانید به مراکز و سلامتکده های طب سنتی ایرانی مراجعه فرمایید.

   پاسخ
 • 2020-09-09 در8:26 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام و وقت بخیر مادر بنده حدود ۱۰ سال هست که دچار درد عصب سه قلو هستن و دارو مصرف میکنن ولی بخاطر سن بالا شون عمل جراحی خطر ناک هست براشون طبق گفته دکتر ، آیا طب سوزنی میتونه به کاهش درد ایشون یا درمان کامل درد ایشون کمک کنه ممنون میشم جواب من رو بدید

  پاسخ
  • 2020-09-12 در9:12 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   در عصب سه قلو یا تریجمینال تورالژیا بیماری آزار دهنده ایست که باعث تأثیر شدید بر کیفیت زندگی می شود. عمل جراحی خطرناک، دارای عوارض جدی و در بعضی موارد غیر ممکن است. درمان در پزشکی نوین معمولا با کمک داروهای مسکن و آرامبخشها انجام می شود. بیماران بسیاری از نتیجه درمان دارویی راضی نبوده و از روشهای مکمل مانند طب سوزنی استفاده می کنند. خوشبختانه طب سوزنی معمولا اثر چشمگیری در بهبود علایم و کیفیت زندگی بیماران دارد و بیشتر بیماران پس از چند جلسه درمانی بهبود قابل توجهی را گزارش می کنند.

   پاسخ
 • 2020-09-19 در12:32 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام عرض ادب
  بنده یک فرد ۵۵ساله هستم
  در حال حاضر مشکل قند خون دارم ولی هنوز انسولین نمی‌زنم چون پزشک معالج با دارو داره قندم کنترل می‌کنه
  می‌بخشید ۲۰سال هم هست که دیسکو رو عمل کردم وپلاتین گذاشتم الان دوباره یکی از دیسک هام خفیف تحت فشار هست و الان کف پام خیلی میسوزه اونم موقع خواب
  میخواستم بپرسم با طب سوزنی میشه عصب کف پام بهتر بشه و درد کمتری داشته باشم

  پاسخ
  • 2020-09-19 در10:14 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام،

   بر اساس نکاتی که ذکر کردید، علایم ناخوشایند شما می تواند بر اثر دیابت یا دیسک کمر باشد. هر دوی این مشکلات با کمک طب سوزنی قابل بهبود است هرچند روند درمان یکسان نیست.

   پاسخ
 • 2020-09-30 در11:55 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام ایا طب سوزنی برای رفع چاقی و لاغر شدن و کم کردن وزن خوبه یا باید از روش های دیگری استفاده کرد؟

  پاسخ
 • 2020-10-31 در10:32 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام ضمن خسته نباشید.خانم ۳۰ ساله و مجرد هستم. خواستم بدونم طب سوزنی در درمان میگرن شدید چه کارکردی داره؟ آیا تنها میتونه درد رو کاهش بده؟ یا میتونه کاملا باعث بهبود بشه؟
  ممنون

  پاسخ
  • 2020-11-01 در4:38 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی روش مؤثری در درمان بیشتر بیماران مبتلا به سردرد و میگرن است. درصد قابل توجهی از بیماران پس از چند جلسه درمانی کاهش چشمگیری در شدت سردرد نشان می دهند و بسیاری کاملا درمان می شوند.

   پاسخ
 • 2020-11-07 در2:17 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام افتادگی پلک نوزاد با طب سوزنی قابل درمان هست؟

  پاسخ
  • 2020-11-08 در4:27 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   علت افتادگی پلک در نوزادان متفاوت است شامل آسیبهای عصبی حین زایمان، فشارهای زایمانی، آسیبهای عصب و عضله، اختلالات ماهیچه ای، اختلاالت متابولیک و …. در برخی از این موارد طب سوزنی راهگشاست و در برخی خیر.

   پاسخ
 • 2020-12-14 در8:59 ب.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام و خسته نباشید …مادر من بیماری آرپی چشم داره وبینایش ضعیف شده.. الان۴۸ سالشه و با آقای دکتر وحید قاسمی از تهران که ایشون هم متخصص طب سوزنی بودن صحبت کردیم و گفتن که بخاطر دوری راه شیراز برین و طب سوزنی رو انجام بدین و من میخواستم بدونم که شما روی بیماریهای چشمی هم کار میکنید یا نه؟؟؟و اگر نه آیا در شیراز از همکاراتون کسی اینکار رو میکنه یا نه…ممنون میشم جواب بنده رو بدین..خیلی برامون مهمه

  پاسخ
  • 2020-12-15 در12:06 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه بر اساس تجربه ما، بیماری ریتینیت پیگمنتوزا پاسخدهی چندان مطلوبی به طب سوزنی ندارد و به همین دلیل این گروه بیماران را در این کلینیک پذیرش نمیکنیم.

   پاسخ
 • 2020-12-22 در1:58 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقتتون بخیر
  طب سوزنی برای دیابت نوع ۱ کارامد هست؟

  پاسخ
  • 2020-12-26 در10:49 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   با وجود آنکه در طب سوزنی روشهای درمانی برای درمان دیابت وجود دارد. ولی با توجه به ویژگیهای این بیماری بویژه دیابت نوع ۱، درمان بسیار طولانی و پرهزینه خواهد بود. به همین دلیل، درمان دارویی برای دیابت بر طب سوزنی ارجحیت دارد.

   پاسخ
 • 2020-12-31 در4:49 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام، جوانی هستم ۴۱ ساله، مرد، که از اضطراب و افسردگی رنج میبرم و مبتلا به حمله پانیک هستم و هیچ درمانی تا حالا جواب نداده، آیا طب سوزنی در این مورد جواب می‌دهد

  پاسخ
  • 2021-01-02 در10:12 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   از آنجا که طب سوزنی با تنظیم تعادل جسمی-روحی و تقویت عناصر مغزی-بدنی به ثبات فرد کمک میکند، طب سوزنی روش درمانی مؤثری در انواع اختلالات روانی و اضطرابی است. با این وجود هر بیمار پاسخدهی متفاوتی از نظر سرعت و میزان پاسخ دارد که به عوامل مختلف عاطفی، محیطی، اجتماعی و بدنی بستگی دارد.

   پاسخ
 • 2021-01-07 در1:06 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با عرض سلام و خسته نباشی… بنده مشکل تنبلی چشم دارم،و دیروز ک برای معاینه چشم رفتم دکتر گفت که ۰/۲ دو دهم رو میبینی..و۲۵ سال سن دارم. هر دکتر ومتخصصی که رفتم گفتن هیچ راه درمانی نداره.. ایا واقعا با طب سوزنی درمان میشه؟حدود چقدر از بینایی بر میگرده؟؟
  ممنون پاسخ بدید

  پاسخ
  • 2021-01-09 در1:02 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   هرچند طب سوزنی می تواند باعث بهبود بینایی شود ولی شانس درمان تنبلی چشم با این روش متأسفانه زیاد نیست.

   پاسخ
 • 2021-01-07 در1:25 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام وقت بخیر. مادر من حدود ۸ سال پیش ۴ مهره پایین کمر رو پلاتین گذاشتن ولی الان دو تا مهره بالاتر از جای عمل دیسک گرفته و دکترها پیشنهاد دادن که عمل نشه چون باید عمل قبل رو باز کنن تا بتونن مهره های بالا رو عمل کنن. اگر ایشون طب سوزنی انجام بدن تاثیری توی کاهش درد یا درمان کاملشون داره؟

  پاسخ
  • 2021-01-09 در4:21 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در بسیاری از بیماران مبتلا به اختلالات دیسک بین مهره ای می تواند بسیار کارگشا باشد ویژه در بیمارانی که به هر دلیلی مناسب برای عمل جراحی نیستند.

   پاسخ
 • 2021-01-16 در11:48 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام. وقتتون بخیر. تشکر بابت وقتی که بابت پاسخگویی صرف میکنید
  آقا ۴۱ساله هستم.از دوران کودکی استرس بسیار بالایی داشتم و چندسالی هست که اضطراب هم به آن اضاف شده. از ۹سالگی هم دچار ویتیلیگو شدم که با وجود مراجعه زیاد به پزشک جواب نگرفتم. ولی با مصرف چند داروی گیاهی کمی بهتر شدم.میخواستم نظر حضرتعالی رو درمورد این مشکلات و میزان درمانش با طب سوزنی بدونم. ممنونم

  پاسخ
  • 2021-01-16 در3:30 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   استرس و اضطراب بیماریهای شایعی هستند که به دلایل مختلف بروز می کنند. بروز این عارضه در خردسالی و ادامه آن تا بزرگسالی حتما نیازمند بررسی دقیقتر و موشکافانه است. با این وجود پاسخدهی اضطراب به طب سوزنی معمولا خوب و چشمگیر می باشد.

   ویتیلیگو به درمان با طب سوزنی پاسخدهی آرامی دارد. به همین دلیل بویژه در مواردی که سطح بزرگی از بدن با این عارضه پوشانده شده باشد، حتما باید ابتدا روشهای دیگر درمانی را امتحان کرد.

   پاسخ
 • 2021-01-19 در10:31 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سپاسگزارم از پاسخ گویی شما
  درمورد اضطراب و استرس ایجاد شده، چندین مرتبه و طی چند سال تحت درمان توسط روانشناس و روانپزشک بودن ولی جواب مناسبی نگرفتن.
  یک سوال دیگه داشتم، اینکه طب سوزنی برای کم کاری تیروئید مؤثر هست یا خیر؟

  پاسخ
  • 2021-01-20 در9:55 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام دوباره،

   متأسفانه طب سوزنی اثر چندانی بر فعالیت تیروئید ندارد و بهترین راه درمان این عارضه استفاده از داروهای رسمی موجود در بازار دارویی کشور است.

   پاسخ
   • 2021-02-02 در2:06 ق.ظ
    پیوند یکتا

    ممنون از لطف و بزرگواری شما. موفق باشید 🙏

    پاسخ
 • 2021-03-02 در11:19 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خانمم بعد از زایمان نصف صورتش بی حس شده رفتم دکتر گفت فلج بلز هست بیست جلسه فیزیوتراپی رفته ولی کامل خوب نشده آیا طب سوزنی می تونه کمک کنه؟

  پاسخ
  • 2021-03-02 در1:30 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی درمان مناسبی برای فلجهای صورت مانند بلز است که در بیشتر موارد باعث درمان کامل یا بهبود چشمگیر بیمار خواهد شد.

   پاسخ
 • 2021-03-16 در8:32 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقتتون بخیر، ببخشید من دوماه دیگه عمل انتقال جنین دارم با توجه به داشتن فیبروم و کیست آندومتریوز خانم دکتر برام آمپول دیفرلین تجویز کردن، میخواستم بدونم طب سوزنی تاثیری برفیبروم وکیست داره برای قبل انتقال جنین. ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • 2021-04-05 در10:48 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در بسیاری از بیماران باعث بهبود فیبروم و کیست رحم می شود ولی فرصت دوماهه قبل از انتقال جنین برای این مهم کافی نیست. بهتر است درمان ۳ دوره پریودی قبل از انتقال شروع شود.

   پاسخ
 • 2021-04-10 در8:22 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام…وقتتون بخیر..طب سوزنی برای بزرگ شدن سینه هم موثره؟؟ و اینکه هزینش چقد میشه؟؟؟ من بیماری پسوریازیس دارم میخواستم بدونم آیا طب سوزنی تاثیری داره؟؟

  پاسخ
  • 2021-04-15 در1:43 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی می تواند با بهبود ذخیره سازی موارد و تحریک بافت سینه باعث افزایش سایز گردد اما میزان پاسخدهی در افراد مختلف یکسان نیست.

   برای بهبود سوریازیس نیز می توان از روشهای بر مبنای طب سوزنی استفاده کرد. این روش می تواند به تسریع بهبود و افزایش پاسخدهی به روشهای دیگر درمانی نیز کمک کند. اما معمولا درمان سوریازیس طولانی و دشوار است.

   پاسخ
 • 2021-04-24 در2:41 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام طب سوزنی تا چه اندازه ای می‌تواند در کوچک کردن شکم و پهلوها و همچنین در بزرگ کردن باسن و ران ها مفید باشد

  پاسخ
  • 2021-04-24 در10:42 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی و روشهای وابسته به آن میتواند در تغییر سایز اندامها کمک کننده باشد ولی پاسخدهی در بیماران مختلف متفاوت است. روش مناسب درمانی هر فرد هم می تواند با دیگران متفاوت باشد.

   پاسخ
 • 2021-05-12 در12:29 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقتتون بخیر
  من پیام های شما رو خوندم نوشته بودید طب سوزنی میتونه به کاهش سایز سینه کمک کنه
  در ده جلسه،این ده جلسه چند هفته طول میکشه؟
  عوارضی هم داره؟

  پاسخ
  • 2021-05-12 در11:26 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   روش انتخابی درمان برای هر فرد می تواند متفاوت باشد همچنین طول دوره درمان هم یکسان نیست. معمولا دو روش عمده برای تغییر سایز سینه بر پایه طب سوزنی وجود دارد:
   ۱- طب سوزنی استاندارد که میتواند با الکترواکوپانکچر و بادکش همراه شود
   این روش معمولا در دوره های ۱۰ جلسه ای انجام میشود که هر دوره ۲ ماه زمان میبرد. ممکن است برای یک بیمار یک تا چهار دوره درمانی استفاده شود ولی بیشترافراد فقط یک یا دو دوره درمان میگیرند.
   ۲- امبدینگ نقطه ای
   این روش در سه تا هشت جلسه با فواصل سه تا شش هفته ای انجام میشود. بیشتر بیماران چهار تا شش جلسه درمانی را تجربه می کنند.

   پاسخ
 • 2021-05-28 در8:53 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من قبلا یک سقط داشتم و بعد از سقط پریود نشدم بعد ۵ ماه و طبق آزمایشات دکتر گفتن یائسه شدی و فقط با دارو پریود میشم آیا شما اوریکولوتراپی انجام میدین و طب سوزنی اثری داره من فقط ۲۵سال سن دارم

  پاسخ
  • 2021-05-29 در10:58 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از بهترین روشهای درمانی برای یائسگی زودرس است. خوشبختانه درصد بالایی از بیماران به این روش درمانی پاسخ می دهند. روشهای درمانی مختلفی بر پایه طب سوزنی برای کمک به این بیماران وجود دارد شامل طب سوزنی پایه، ماکسی باسشن، کاپینگ، آریکولوتراپی و امبدینگ. برای هر بیمار بر اساس شرایط ویژه اش معمولا ترکیبی از این روشها استفاده می شود.

   پاسخ
 • 2021-07-09 در5:23 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام بنده ۲۳ سالمه از بچگی دچار کم شنوایی حسی عصبی بودم درصد گوشم ۷۰ درصد هست آیا با طب سوزنی امکان خوب شدن وجود دارد؟

  پاسخ
  • 2021-07-10 در10:35 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه کم شنوایی بیماری دشواری است که پاسخدهی ضعیفی به انواع روشهای درمانی دارد. هرچند حدود ۲۰ درصد بیماران پاسخدهی خوبی به طب سوزنی دارند، بیش از ۵۰ درصد بیماران هیچگونه بهبودی را پس از دریافت درمان گزارش نمی کنند.

   پاسخ
 • 2021-07-10 در5:07 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با عرض سلام وخسته نباشید
  دختری دارم زمان تولد به زردی یا یرقان مبتلا شد که متاسفانه زردی باعث شد که قسمتی از سلولهای حرکتی مغزش رو نابود بکنه که الان دخترم cpوبدون حرکت وهنوز هم گردن نگرفته زیر نظر دکتر شهرام نصیری هست وکاردرمان احلام جابری که متاسفانه با گذشت ۱/۵هنوز حرکتی نکرد لطفا کمکم کنید اگر درمان اونو میتونید انجام بدید که از اهواز حرکت کنم بیام *******۰۹۳۰ حزباوی باتشکر

  پاسخ
  • 2021-07-10 در10:55 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در موارد فلجی های عصبی و بیماران مبتلا به CP بسیار مؤثر می تواند باشد. با این وجود درمان معمولا طولانی است و گاه نیازمند چندین سال مراجعه مرتب دارد. به همین خاطر بهتر است به پزشکان فعال در نزدیکی محل زندگی خود مراجعه نمایید. برای آگاهی از لیست پزشکان فعال در استان خوزستان میتوانید از لینک لیست پزشکان انجمن طب سوزنی استفاده نمایید.

   پاسخ
 • 2021-07-15 در7:43 ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام وقت بخیر
  برای کم شنوایی غیر از طب سوزنی راه درمان دیگه هم انجام میدید؟ فقط روی گوش سوزن میزنین یا روی بدن هم‌میزنین ؟

  پاسخ
  • 2021-07-17 در9:42 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی معمولا همراه با روشهای مکمل آن انجام میشه که شامل ماکسی باسشن، آریکولار تراپی، اسکالپ و … هست. در هر بیمار بر اساس شرایط ویژه آن فرد، روند خاصی برای درمان انتخاب میشه که در جلسات مختلف ترکیبی از این روشها به کار گرفته شود.

   پاسخ
 • 2021-07-18 در1:44 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر، آیا طب سوزنی قابلیت درمان سندروم پای بیقرار رو داره؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • 2021-07-20 در9:19 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   بسیاری از بیماران مبتلا به سندرم پای بیقرار پاسخدهی مناسبی به درمان با کمک طب وزنی نشان می دهند.

   پاسخ
 • 2021-07-20 در12:12 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  ایا با طب سوزنی بیماری شانه یخی (منجمد) قابل درمان هست؟؟؟
  بیش از ۷۰ جلسه فیزیوتراپی هنوز درد رو حس میکنم

  ایا قابل درمان هست با این کار
  سه دفعه هم سوزن زدن در جای درد

  پاسخ
  • 2021-07-24 در11:53 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در بیشتر موارد درمان موفقی برای بیماری فروزن شولدر یا شانه منجمد هست. بیماران فراوانی با کمک این روش بهبود یافته اند.

   پاسخ
 • 2021-08-01 در1:50 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام . آیا میتوان با طب سوزنی سینه های بزرگ را کاهش سایز داد؟

  پاسخ
 • 2021-08-23 در6:07 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام دکتر جان من بدنم خیلی عرق میکنه آیا با طب سوزنی قابل درمان است

  پاسخ
  • 2021-09-01 در9:42 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   تعریق بیش از حد بدن علل مختلفی دارد شامل علل هورمونی، علل عصبی و … در بسیاری از موارد طب سوزنی می تواند به بهبود شرایط کمک کند.

   پاسخ
 • 2021-08-23 در11:05 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام خدمت شما
  بنده دیسک کمر دارم مهره بالای باسنم مشکل داره و دیسک م زده ببرون بالای هفت هشت تا دکتر خوب تو شیراز مراجعه کردم ونظرات مختلفی دادن از عمل کردن، استراحت، فیزیوتراپی و….
  خواستم ببینم ایا با طب سوزنی درمان میشم که نخوام عمل کنم ممنون میشم جواب بدین 🌹

  پاسخ
  • 2021-09-01 در9:47 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   مشکل فتق دیسکهای بین مهره ای در بسیاری از موارد با کمک طب سوزنی قابل بهبود است. ولی باید توجه داشت که درمان این عارضه با طب سوزنی نسبی بوده و زمانبر است. به همین دلیل بهتر است در موارد حاد که خطر آسیب نخاعی وجود دارد حتما با کمک عمل جراحی از آسیبهای خطرناک جلوگیری کرد.

   پاسخ
 • 2021-09-07 در11:46 ق.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام خدمت شما برادرزاده ی من ۶ماه پیش دراثر تصادف دچار ضایعه مغزی شده هوشیاری شو کامل بدست نیاورده خیلی کم حرکت دست و پا دارد و قدرت بلع غذا دارد ولی توان جویدن غذا را ندارد خنده وگریه هم دارد تراک گلوش روهم به تازگی در آوردن ۹سالشه آیا با طب سوزنی می‌تونه به زندگی برگرده

  پاسخ
  • 2021-09-11 در4:55 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی یکی از روشهای بسیار مؤثر در بازتوانی پس از آسیبهای مغزی نخاعی هست که در بسیاری موارد میتونه به بهبود فرد سرعت ببخشد. با این وجود میزان پاسخدهی بستگی به شدت آسیب و محل آسیب بستگی دارد.

   پاسخ
 • 2021-09-21 در2:37 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام و تشکر .من دختری ۱۹ ساله ام که حدود ۸ماهه تشخیص داده شده لوپوس دارم و پردنیزولون۵ با کلروکین سولفات مصرف میکنم ،از طرفی هنوزم علائم بیماری وجود داره و از طرف دیگه عوارض دارو اذیتم میکنه،میخواستم بپرسم طب سنتی و سوزنی تا چه حد میتونه در درمان لوپوس (sle) موثر باشه؟ممنون از توجهتون

  پاسخ
  • 2021-09-21 در4:15 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی درمان اصلی و اولیه بیماریهایی مانند لوپوس نیست ولی می تواند با روشهای مختلفی به بیماران مبتلا کمک کند. طب سوزنی با تنظیم سیستم ایمنی باعث کنترل واکنشهای ایمنی شده و شدت بیماری و شعله ور شدنهایش را کمتر میکند. بعلاوه هم بصورت علامتی و هم سیستمیک به کاهش شدت عوارض داروهای مورد استفاده در روند معمول درمان کمک شایانی می کند. بنابراین با اینکه این روش نمی تواند بیماران را از درمان معمول دارویی بی نیاز کند می تواند نیاز بیماران را به مصرف دارو “کاهش” داده و به بهبود کیفیت زندگی ایشان بیانجامد.

   پاسخ
 • 2021-09-21 در8:26 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه و حدود ۷ سال هست که کف دست و پاهام عدق میکنه و هر روز داره به شدتش اضافه میشه
  میخاستم بدونم میشه این مشکل رو با طب سوزنی بر طرف کرد؟

  پاسخ
  • 2021-09-25 در9:39 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   هایپرهیدروسیس یا تعریق بیش از حد مشکلی است که بسیاری از افراد بویژه جوانان را تحت تأثیر قرار میدهد. این بیماری با کمک روشهای مختلف مانند دارودرمانی، جراحی، و طب سوزنی قابل بهبود است. اینکه بهترین روش درمانی برای شما کدام است نیازمند بررسی بیشتری است. بیماران زیادی با کمک طب سوزنی از این بیماری رهایی یافته اند.

   پاسخ
 • 2021-09-22 در5:01 ب.ظ
  پیوند یکتا

  شبیکیه چشم …سلام من در اثر ورز پارکور دچار خونریزی شبکیه چشم شدم رفتم متخصص چشم و شبکیه گفتند نیاز به عمل نداره و خونریزی زیاد نیست اما خب باید به مرور خونریزی جذب بشه چون دارو و قطره ای براش نیست الان چشمام تو نور خیلی حساسه و دید چشمهامم کم شده یعنی مثل اینکه تار عنکبوت جلو چشامو گرفته باشه الان ۳ روز اینجوری شدم شب اول اصلا دید نداشتم اما الان خیلی بهتر شده و فقط نوشته های ریز رو نمیبینم و بقیه چیزها رو هم کمی تار میبینم بخاطر همون خونریزیه هست که دکتر گفته باید خودش جذب بشه و عمل نیاز نداره الان نیخواستم بدونم راهی هست از طریق طب سوزنی یا سنتی بشه این جذب سریعتر رخ بده تا دیدم کاملا شفاف و روشن بشه

  پاسخ
  • 2021-09-25 در9:35 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   خونریزیهای خفیف داخل چشم معمولا با استراحت طی حداکثر چند هفته جذب می شوند و نیاز به درمان زیادی ندارد. طب سوزنی با بهبود خونرسانی به چشم می تواند این پروسه را تسریع کند ولی با توجه به شیوع کرونا و اینکه این عارضه خود به خود بدون درمان نیز برطرف میشود، به شما توصیه نمیکنم از طب سوزنی برای این هدف استفاده کنید. بهترین درمان برای شما، استراحت هست.

   پاسخ
 • 2021-10-11 در9:26 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام جناب دکتر. می خواستم بدونم با طب سوزنی میشه فیبروم رحمی رو درمان کرد. البته فیبرومی که دچار خونریزی شده؟

  پاسخ
  • 2021-10-12 در11:55 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   در بسیاری از موارد فیبرومهای رحمی پاخدهی خوبی به درمان با طب سوزنی دارند. هرچند بررسی آزمایشها و سونوگرافی پیش از شروع درمان الزامی هست.

   پاسخ
 • 2021-10-13 در2:17 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام اقای دکتر عزیز وقت بخیرمن نه سال هست که بیماری Transverse Myelitis دارم از مهرهt4 رفته وبهt5اومده خداروشکر الان میتونم بشینم.آیا امیدی هست؟ ایا درمانی قطعی برای این مشکل پیدا نشده؟

  پاسخ
  • 2021-10-16 در10:45 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه درمان قطعی برای مشکل شما همچنان وجود ندارد. طب سوزنی به بهبود علایم و افزایش توانمندی شما برای فعالیتهای روزانه کمک میکند ولی درمان قطعی نیست.

   پاسخ
 • 2021-10-30 در6:48 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام ببخشید کسی که رگ های لنفاوی پاهاش گرفته و ورم کرده با طب سوزنی خوب میشه؟

  پاسخ
  • 2021-11-02 در11:39 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   انسداد رگهای لنفاوی پا می تواند باعث ورم در اندام تحتانی شده که سایز پا را می تواند افزایش دهد و به الفانتیازیس ختم شود. پیش از تصمیم در مورد روش درمان بررسی علت بروز عارضه بسیار اهمیت دارد.

   پاسخ
 • 2021-11-13 در12:49 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام. آیا لیزر اکیوپانکچر و امبدینگ, تخمدان کوچک شده رو دوباره به سایز نرمال برمی گردونه؟ و باعث نرمال شدن پریود میشه؟

  پاسخ
  • 2021-11-14 در10:03 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی و روشهای وابسته به آن مانند لیزراکوپانکچر، ماکسی باسشن، آریکولوتراپی، امبدینگ و … می توانند با تحریک تخمدان و افزایش خونرسانی به آن باعث بهبود وضعیت هورمونی و کارآیی سیستم تولید مثلی شوند اما در همه بیماران این امر به افزایش سایز تخمدانها و بازگشت روند پریودها نمی شود. برای هر بیمار شرایط منحصر به فرد او باید سنجیده شود.

   پاسخ
 • 2021-11-15 در7:29 ب.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام برا آزو اسپرمی امیدی هست مراجعه و وقت بگزارم درد طب سوزن قابل تحمل هست.ممنون میشم ازپاسخ شفاف شما.

  پاسخ
  • 2021-11-16 در10:21 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   ازواسپرمی اولیه نیاز به بررسی علت دارد و در بیشتر موارد قابل درمان با کمک طب سوزنی نیست. ولی بدون دیدن نتایج آزمایشها و نمونه برداری نمی توان نظر دقیقی داد. درد سوزنها در طب سوزنی بسیار ناچیز و قابل تحمل هست. جای نگرانی نیست. 🙂

   پاسخ
 • 2021-12-13 در9:18 ق.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام ایا امکان درمان دیابت نوع یک از طریق طب سوزنی وجود دارد؟ بنده ۲۰ سال سن دارم و از ۱۷ سالگی دیابت نوجوانان گرفته ام و الان ۴ سال است دیابت دارم ایا امکان خوب شدن از طریق طب سوزنی هست؟

  پاسخ
  • 2021-12-14 در10:03 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   دیابت از جمله بیماریهای قابل کنترل (و نه درمان) است به این معنی که با کمک روشهای مختلف مانند دارو درمانی یا طب سوزنی و … می توان سطح قند خون را کنترل کرد تا علایم بیماری تخفیف یابد. ولی این درمان باید همیشه ادامه داشته باشد. پس یک یا چند دوره درمان برای بیمار کافی نیست و بیمار باید بصورت مادام العمر تحت درمان باشد. طب سوزنی نیز در بسیاری از موارد کمک شایانی به کنترل قند خون در این بیماران می کند. بهترین گروه هدف کسانی هستند که با وجود دارو درمانی نمی توان به سطح مناسب قند خون رسید یا کسانی که به هر دلیل امکان دارودرمانی (چه انسولین چه خوراکی) در ایشان وجود ندارد.

   پاسخ
 • 2021-12-24 در5:44 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر برای کسی که از بچگی کم شنوایی حسی عصبی داشته ولی از سمعک استفاده نمیکنه آیا با طب سوزنی بطور کامل
  خوب می‌شود ؟

  پاسخ
  • 2022-01-01 در2:37 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در درصد کمی از افراد باعث بهبود کیفیت شنوایی می شود ولی بیشتر بیماران مبتلا به کم شنوایی پاسخدهی مناسبی به روشهای مختلف درمانی ندارند.

   پاسخ
 • 2022-01-01 در8:45 ب.ظ
  پیوند یکتا

  با عرض سلام خدمت آقای دکتر من حدود ده سال که درد عضلانی در بدنم دارم و دکترای ارتوپد و مغز اعصاب زیادی هم رفتم و آزمایش و عکس هم دادم میگن مشکلی ندارم ولی همچنان درد عضلانی دارم و یک مشکلی که دارم استرس و اظطراب زیادی دارم همیشه آیا این دردهای عضلانی میتونه از استرس و اظطراب باشه و با طب سوزنی درمان بشه در ضمن من بخاطر سردرد میگرن هم چند سال قبل طب سوزنی انجام دادم که خیلی خوب بود با تشکر از شما

  پاسخ
  • 2022-01-04 در10:52 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   دردهای عضلانی و استرس می توانند رابطه متقابل علت معلولی داشته باشند. یعنی هم درد عضلانی مزمن باعث استرس می شود و هم استرس می تواند باعث ایجاد و تشدید دردهای عضلانی شود. با این وجود بهتر است حتما علل دیگر ایجاد کننده هر دو مشکل بررسی شود تا مورد خاصی از قلم نیفتد. ضمنا بسیار خوشحالم که سردردهای میگرنی شما با کمک طب سوزنی بهبود یافته اند.

   پاسخ
 • 2022-01-14 در11:44 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خدمت اقای دکتر
  ببخشید طب سوزنی برای بیماران مبتلا اشتارگات جواب میده

  پاسخ
  • 2022-01-15 در11:36 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه با توجه به ریشه ژنتیکی بیمار ماکولار دیجنرسیس یا اشتارگات، روش درمانی قطعی برای این بیماری جود ندارد. درصد نه چندان قابل توجهی از بیماران پاسخدهی نسبی و کوتاه مدتی برای کاهش سرعت پیشرفت بیماری نشان می دهند ولی این به معنای درمان بیماری نیست.

   پاسخ
 • 2022-01-16 در12:26 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام جناب دکتر ، وقت شما بخیر و نیکی
  خانمی هستم ۴۱ ساله که مدتهاست از لرزش دستهایم رنج میبرم
  به نورولوژیستهای مختلف مراجعه و در حال حاضر هم لیسکانتین استفاده میکنم ولی تفاوت خاصی ایجاد نشده
  خصلت این لرزش این هست که در کنار دریا و در هواپیما کاهش چشمگیری پیدا میکند
  آیا طب سوزنی برای درمان این مشکل تاثیری دارد یا خیر؟
  ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ
  • 2022-01-18 در7:17 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   لرزش دست علل مختلفی دارد که در بسیاری از موارد پاسخدهی مناسبی به طب سوزنی دارد. از آنجا که شما تحت نظر همکاران نورولوژیست بوده اید به احتمال زیاد علل آن بررسی شده است. لطفا در هنگام مراجعه مدارک پزشکی خود را همراه داشته باشید.

   پاسخ
 • 2022-02-02 در2:49 ب.ظ
  پیوند یکتا

  درود بر شما . خسته نباشید
  من در دوران نوزادی ۲ بار خون بدنم رو عوض کردند بخاطر بیماری یرقان یا همون زردی که داشتم و بعد از اون تعادل من بهم ریخت .
  چندین بار شنیده بودم که طب سوزنی بر روی بیماری من جواب میده اما ترسیدم ک مبادا از چیزی که هست بدتر بشه
  البته الان بعد از ۲۲ سال خیلی بهتر شده ولی بعضی اوقات نمیتونم خودم رو کنترل کنم و کاملا غیر ارادی هست مثل حالت تیک عصبی هست
  میخواستم بدونم قابل درمان هست یا نه؟

  پاسخ
  • 2022-02-08 در11:54 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   طب سوزنی در بیشتر بیماران تأثیر چشمگیری در بهبود علایم عصبی و مغزی ناشی از آسیبهای گوناگون از جمله بیماری کرنیکتروس دارد. گذشت بیش از ۲۰ سال از بیماری تا حد زیادی درمان را تحت تأثیر قرار میدهد ولی به این معنی نیست که شانسی برای بهبود وجود ندارد.

   پاسخ
 • 2022-02-06 در10:44 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام.وقت بخیر.
  مدتی هست مشکلی برام پیش آمده که تحت نام کهیر عنوان کردند پزشکان محترم. قسمتهای مختلف بدنم دچار حالت سوزش یا برق گرفتگی خفیف می شود و با خوردن آنتی هیستامین برای چند روز آرام بودم و دوباره همان حالت.
  پزشک معالجم داروی داکسپین را تجویز کردند که در حال استفاده هستم. فقط می خواستم بدونم آیا روشی برای درمان وجود دارد یا خیر ؟
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • 2022-02-08 در12:13 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   کهیر و درماتیت بر اثر تحریک سلولهای ایمنی پوست رخ می دهند و معمولا نیازمند درمان دارویی طولانی مدت و پرهیز از مواجهه با عوامل ایجاد کننده حساسیت مانند بعضی خوراکهاست. طب سوزنی در بسیاری از بیماران به عنوان روشی کمکی و پشتیبان قابل استفاده است تا مدت بیماری و نیاز به داروها را کاهش داده و کیفیت زندگی را بهتر کند.

   پاسخ
   • 2022-02-17 در12:44 ب.ظ
    پیوند یکتا

    سپاسگزار از توضیحاتتون. چطور میتونم بفهمم چه ماده غذایی تحریک کننده هست. من تقریبا همه چیز میخورم و قبل از این موضوع مشکلی نداشتم. در دوره ای که بیماریم شروع شد تقریبا هر لحظه درگیرش بودم و به این شکل نبود که با خوردن چیزی این اتفاق برام بیفته.

    پاسخ
    • 2022-02-22 در2:33 ب.ظ
     پیوند یکتا

     هرچند نمیشه یه رویه رو برای همه استفاده کرد ولی در بیشتر افراد، خوراکیها نقش زیادی در بروز و تشدید علایم دارند. کلینیکهای آلرژی می تونن با بررسی آلرژنهای شایع (چه خوراکی، چه تنفسی، چه …) به تعیین علت بروز علایم کمک کنند. در بسیاری از بیماران شرایط روحی و هورمونی نیز می تونن باعث شعله ور شدن بیماری بشن. در مجموع طی روند طب سوزنی چندین فاکتور مؤثر تحت درمان قرار میگیره تا شانس بهبود افزایش پیدا کنه.

     پاسخ
 • 2022-02-15 در12:53 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید

  یه سوال داشتم
  من گوش سمت چپ شنوایی کامل ازدست دادم و گفتن که عصب گوش مشکل داره و الان گوش سمت راست شنوایی داره و اگر از سمعک استفاده نکنم حداقل تا سن ۴۰ سالگی شنوایی دارم
  میخواستم بدونم آیا با طب سوزنی راهی هست ؟
  من از بچگی گوش سمت چپ ضعیف بوده تا این که کامل شنوایی از دست دادم.
  ۲۶ سالمه

  پاسخ
  • 2022-02-22 در2:38 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   متأسفانه کاهش شنوایی بیماری بسیار مقاومی است که به درمانهای مختلف پاسخدهی مناسبی ندارد. معمولا بهترین روش استفاده از سمعکهای اصلاحی است. درصد کمی از بیماران به طب سوزنی پاسخدهی نسبی دارند و پس از چند دوره درمانی، بهبودی در شنوایی را گزارش می کنند. ولی در بیشتر افراد این روش چندان مؤثر نخواهد بود.

   پاسخ
 • 2022-03-29 در12:32 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام جناب دکتر، من همسرم۵۰سالشه یه مرتبه بدون سابقه قبلی کمردردگرفت گفتن بایددیسکش عمل بشه بردمش پزشک سنتی گفت نیازبه عمل نیست مشکل ایشون بیشتر به رگ سیاتیک هست یه کم دستکاریش کرد، همسرم که۲ماه دردشدیدداشت۴۸ساعت کاملا سالم وبدون دردشدامادوباره دردش شروع شد، طبق تبلیغات وتجاربی که ازطب سوزنی دیدم امکان بهبودی هست، باتشکرازجنابعالی

  پاسخ
  • 2022-03-31 در11:14 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   دردهای سیاتیکی از عوامل مهم کمردرد و اختلالات پا هستند. در بسیاری از این موارد با کمک روشهای غیرتهاجمی مانند طب سوزنی میتوان درد را کاهش داد یا در برخی درمان کرد. اما گروهی از بیماران نیز نیازمند جراحی خواهند بود. برای اتخاذ بهترین تصمیم و انتخاب راه درست درمان، معاینه بیمار و بررسی عکسهای رادیولوژی (MRI) اهمیت بسزایی دارد.بنابراین نمی توان بدون دیدن بیمار نظر درستی داد.

   پاسخ
 • 2022-04-29 در8:59 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر ببخشید بنده پای راستم حدود ۵ سال هست که ورم کرده و بیشتر ورم از مچ به پایین هست بارها بررسی و آزمایش شده ولی دکترها تشخیص ندادن علت ورم پام رو…خواستم بپرسم آیا با طب سوزی برطرف میشه؟؟؟بنده الان حدود ۵ سال هستش که نمی تونم کفش های مختلف پام کنم و فقط باید کتونی پا کنم اونم باید گشادتر باشه وگرنه وقتی میرم بیرون و پام توو ماشین آویزون می مونه ورمش بیشتر میشه و حس خفگی به پام دست میده

  پاسخ
  • 2022-04-30 در9:37 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   ورم های موقعیتی بیماری نسبتا شایعی هست که می تواند یک طرفه یا دوطرفه باشد. علل موارد یکطرفه با دوطرفه متفاوت است و بالطبع درمانهای هر مورد نیز متفاوت می باشد. هرچند بسیاری از موارد بیماری پاسخدهی خوبی به طب سوزنی دارند، پیش از بررسی بیمار و بررسی علل احتمالی ایجاد کننده مشکل نمی توان نظر دقیقی داد.

   پاسخ
 • 2022-06-12 در11:14 ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقتتون بخیر
  بیخشید من ۲۷ سالم هس و از دوران بلوغ ک جوش زدن هام شروع شد کم شده اما همچنان ادامه داره. هم صورت و هم گردن و کتف هام جوش میزنه و لک میشه . طب سوزنی برای رفع جوش ها و لک های صورتم کمک میکنه؟
  چندین بار دکتر پوست رفتم ک فقط تا موقع استفاده داروها خوب بوده و بعدش دوباره برگشتن و ازمایش هورمونی هم دادم و مشکلی نداشتم

  پاسخ
  • 2022-06-13 در9:55 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   جوشهای صورت و بدن علل مختلفی دارند شامل اختلالات هورمونی، مشکلات تغذیه ای، ژنتیک، استرس و …. در بیشتر موارد طب سوزنی می تواند به کاهش آنها و عوارض ناشی از آن مثل لکه های پوستی کمک شایانی نماید. اما توجه به این نکته ضروری است که بسیاری از بیماران در هفته اول درمان برون ریزی شدید بیماری را تجربه می کنند به همین دلیل زمان شروع درمان باید آگاهانه انتخاب شود.

   پاسخ
  • 2022-07-20 در8:45 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   یکی از کاربردها طب سوزنی جوان سازی و بهبود کیفیت پوست است. هرچند میزان پاسخدهی بستگی به کیفیت فعلی پوست و میزان مراقبت پوستی دارد.

   پاسخ
 • 2022-08-01 در5:13 ب.ظ
  پیوند یکتا

  درود فراوان
  خدا قوت
  بزرگوار پیام هارو مقداریش مطالعه کردم اما در مورد مسأله خودم مطلبی ندیدم
  لطف می‌فرمایید توضیح بدین که طب سوزنی برای زودانزالی هم کارساز هست ؟
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • 2022-08-03 در7:53 ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   زودانزالی دلایل متعددی دارد از جمله تنش های عصبی، اختلالات عمومی و بیماریهای مزمن مثل دیابت، خستگی، ضعف عمومی، ضعف جنسی و …. بر اساس علت ایجاد کننده مشکل درمان متفاوت خواهد بود. در بسیاری از موارد طب سوزنی به عنوان روش اصلی و یا روش کمکی به بیماران کمک شایانی می کند.

   پاسخ
 • 2022-08-09 در7:52 ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  دختری ۳٫۵ ساله دارم که حدود ۴۵ روزه دچار ناشنوایی دو طرفه شده دکتر بردیم دارو درمانی، تزریق توی گوش، کاشت vt جهت استعمال قطره هم براش انجام دادیم ولی تقریبا هیچ نتیجه ای نداشته آیا با طب سوزنی قابل معالجه هست؟ شما انجام میدین؟ من از کرمانشاه هستم اگر احتمال بهبود میدین که بیارمش خدمتتون .

  پاسخ
  • 2022-08-13 در4:53 ب.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام و سپاس از پرسش شما،

   ناشنوایی معمولا روندی تدریجی دارد. در بعضی بیماریها و عفونتهای گوش روند سریع و ناگهانی می تواند باشد. در این موارد بررسی علت ایجاد کننده مشکل بسیار اهمیت دارد. در مرحله حاد درمان معمولا بر اساس دارودرمانی بوده و شامل مصرف آنتی بیوتیک و/یا استروئیدهای قوی است. درمان با کمک طب سوزنی در این مرحله جایگاه چندانی ندارد. پس از طی دوره حاد و کاهش عوارض ناگهانی بیماری، طب سوزنی میتواند با تحریک مسیر شنوایی باعث بهبود عملکرد شنوایی شود. بهترین زمان برای این درمان معمولا پس از پایان درمان دارویی اولیه تا یکسال از شروع بیماری است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.